04 Mayıs 2014 Pazar


ASLINDA güzel maç oldu. Hani Avrupa adına sanki iddia varmış gibi birşeylerden bahsedilebilir ama stresten arınmış, kargaşadan çıkmış 11'ler, rahat pozisyonlar yaratarak en azından seyir zevki adına gözpası sildiler.

İKİ takım da genç portföyünden yararlanarak mücadele etti. Hami Hoca yenilmedi ama maçtan sonra Bursa'nın delikanlılarının ligin son döneminde işi ciddiye alma bakımından gösterdikleri gayreti kendininkilere anlatır herhalde. Yani Trabzon hamsileri bize sıra gelmiyor tembelliğine yaslanarak ne kadar hazır tutmazlarsa kendilerini o kadar formayı rüyalarında görürler.

HAMİ Hoca eğer gelecek sezon kalırsa şu kanat meselesini oyuncularına biraz daha ciddiyetle anlatmalıdır. İlk yarının ortalarından itibaren Olcan ve Yusuf bindirmeleri klasik hale gelince Bursa karıştı. Nasıl önlem alacaklarını bilemediler. Yok ortadan hücum edeceksen sürekliliği olan bir Adrian'a ihtiyaç var. Dünkü gibi yanar döner birine değil.

HENRIQUE YETMEDİ...

DEFANSTA forma bulanlar işin ciddiyetini anlamakta zorluk çekiyor. Aykut bu formanın oyuncusu değil. Taşıyamıyor. Gelecek sezon banko yedek olur. Henrique ise gol attı, çabaladı ama yeterli olmadı. Olcan'ın Yusuf çıktıktan sonra da kendi kulvarını iyi kullanması onun adına sevindiriciydi. Bursa ise organize değil ama istekli ve keyifli oynadı. Harun iyi toplar çıkardı. Sestak ilk yarıda iyiydi. Belluchi çok etkiliydi. Üç derken son anda bir puana razı oldular denebilir. Zira 2-2 den sonra yakaldıkları üç net pozisyonda Onur kalede devleşti. Kaldı ki, Trabzon adında iki gol yemesine rağmen varsa yoksa yine durum Onur'du. İlk golde hatalı, ikincisinde ise şanssızdı. Ama kurtardıklarında eşsizdi.

HAKEMLERİMİZ gelişim göstermede çok sıkıntı yaşıyorlar.
İki pozisyonda penaltı kararı veremedi, veremediler! Penaltı çalmamak marifet mi?