19 Mayıs 2014 Pazartesi


HAFTALARDIR süren maraton bir kez daha sona erdi. Trabzon gösterdiği performansa bakıldığında iyi sayılabilecek bir yerde ligi tamamladı. Bunda tabii Sivas’ı yenen Karabük’e, dolayısıyla eski hocası Tolunay Kafkas’a da müteşşekir olmalılar şüphesiz!

ASLINDA bu sezon elemelerde bulduğu sonuçlarla ve sonrasında ulaştığı grup görüntüsüyle fena da bir iş çıkarmadı ama şampiyonla puan farkı tatsız! Netice itibarıyla geriye Hami Mandıralı ile daha dertli toplu oynayan ve ‘dikine’ diye söylemle tarz oluşturmaya çalışan bir ekip kaldı.

ANTALYA maçı sıfır önemsiz değildi şüphesiz. Yenilir, Sivas ve Kasımpaşa 3’er puan alırsa Avrupa da giderdi. Bu yüzden işi yine de ciddiye alan bir koşuşturma sergiledi Trabzon. Koşuşturma zira kümeden düşmüş rakibi rahat ve açık oynayınca ister istemez verdikleri benzer karşılık, bol pozisyonlu bir görüntünün de ortaya çıkmasına neden oldu. Orta sahalar çabuk geçildi, uygun arkadaş arama yerine şut denendi ya da gereksiz top saklandı.

LAF DEĞİL, İŞ ÜRETİN

TRABZON şüphesiz gelecek sezon nasıl bir kadro yapısıyla mücadele edeceğine ilişkin çalışıyordur. 4 askeri, Onur, Olcan, Özer ve Yusuf gelecek sezonun iskeletinde önemliler. Onları “Bizden kimse oyuncu alamaz” dayılanmasıyla takımda tutamazsınız. İkna edilmek zorundalar. Olcan attığı golle iştah kabartmıştır yine. Yusuf kafa karıştırıyor. Özer neyse de Onur bir anda buhar olabilir. Laf değil iş üreten bir yeni sezon dileğiyle demek işin özeti galiba.

ELBETTE Soma acısının yüreğimizdeki yangını devam ediyor. İki takımın duyarlılığı dikkat çekiciydi. Spor camiası bu süreçte elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ortaya çıkan yakınlaşmaların hiç kopmadan devamını dilemeliyiz. Trabzon’un yapacağı Soma ziyareti de ayrı bir övgüye değer elbette.