22 Ağustos 2014 Cuma


HERHALDE bugüne kadarki en saçma şekilde takdim edilerek bir maça çıktı Trabzon! "Bu turu  geçersek mucize olur" der mi takımın lideri? Komutanın 'Biz savaşı kaybederiz' demesi gibi, kim arkasından gelir? Gideceksen git, Trabzon hangi maça böyle hocası tarafından pestil edilerek çıkmış? Hangi maçı peşinen kaybetmiş? Güvenmediklerinin yaptıklarını gördün mü? Cardozo'yu, Constant'ı, Medjani'yi, Yusuf'u..
 
TRABZON'UN eski-yeni karışımı kadrosu bir arada oynamamanın sıkıntısını elbette yaşadı. Buna rağmen gelecek için kesinlikle umut verici görüntülere tanık olduk. Medjani, Constant tecrübelerini göstererek iş yapacaklarına inandırdılar. Top ayaklarına çok yakıştı. Hiç yabancılık çekmediler. 
 
CARDOZO neredeyse üç kişiyle tutulmasına rağmen topla bulunabildiği anda etkili oldu. 2. yarıda daha iyiydi. Attığı golde rakip defans oyuncusunun geri pasını öngörüp yaptığı hamle ve özgüveni vuruşu çok yakıştı. Kesinlikle 1. sınıftı. Sefa ve Musa da ilk kez giydikleri Trabzon formasını oldukça iyi taşıdılar. İkisinin de çekinmeden ileri çıkışları iyiydi.
 
TRİBÜNLERİN HALİ NE?
 
YUSUF hala törpülenmesi gereken özellikler taşıyor. Bunlardan kurtulursa yıldız olacak. Hala aklı havada. Ama Trabzon'un en iyilerindendi. İkinci yarıda cezaalanı içinde ona yapılan müdahale kesin penaltıydı. Daha sonra kendini yere atarak penaltı almaya kalkışırken de o kadar kötüydü! Kanat oyununu çok iyi beceriyor, kabul ama problemleri var işte. Bosingwa da kaldığı yerden devam ediyor. Dünkü maçın şaşırtan görüntüsü 'işleri bitti' muamelesi yapılan Soner ve Mustafa'nın ilk 11'de yer almaları ve istekli futbollarıydı.
 
OYUN şablonu ya da stratejisi olarak da fazla bir özellik göremedik ama bordo-mavili ekip  topu kenarlara ne kadar çok indirmeyi başarırsa o kadar iş çıkacak. Sağ kanatta da soldaki Yusuf tadında benzer performansa mutlaka ihtiyaç var. Topla hızlı ve çabuk oynama açısından ilerleme kaydedilmiş! Takım oyunu geliştikçe ve şüphesiz kondisyon sıkıntısı da azalınca işler daha iyi olacak. 
 
ROSTOV dünkü görüntüsüyle sıradan bir takım. İki farkla Trabzon eler. Ve bu Trabzon bu sezon çok iş yapar! Peki, bu tribünlerin hali ne Trabzon taraftarı?