01 Eylül 2014 Pazartesi


GEÇEN sezonun Hami Mandıralı dönemine sığan etkili futbolun en kilit noktası sağdan ve soldan Yusuf, Olcan kaynaklı bindirmelerdi. Beğenmediğimiz Adrian, Colman ve Henrique destekleriyle Trabzon hem çok gol attı hem de çok pozisyon üretti. Yani kanat kullanmadan nasıl olabilirdi ki başka.
 
VAHİD Hoca bastı fırçayı başkana, transfer Allah transfer yaptırdı da nasıl oynatmak istiyor takımı, hala kimse anlayamadı. Durum her geçen gün daha bir çorba haline geliyor. Rostov'la oynanan ilk maçta yarısı yeni olmasına karşın gelecek için doğrusu çok umut vermişti takım ama iyi olacağına şaşırtıyor! Erciyes'le 3. resmi mücadelede 3. farklı kadroya tanık olduk. Mehmet Ekici ve İshak dünün yenileriydi. Vahid Hoca bugün akşama kadar üç adam daha istiyor. 'Borç çorbası' yapacak mübarek! Doldur babam doldur!
 
İYİ de hep hoca mı haklı. Geçen sezonun oyuncuları Avrupa'ya götürdü takımı işte. Belirgin bir oyun stratejisi vardı. Dün ne oynadı Trabzon, ya da neden oynayamıyor bu kadar iyi isimlere rağmen. Bu durumda akla tek gerekçe geliyor, Cardozo! Zira 3 maçta da iyi anlarda Cardozo var! O olmayınca kadro sanki duruyor. Dün de nedeni neyse, yoktu, sıradandı Karadeniz ekibi! İlk yarıda Deniz'in kalecinin üzerine vurduğu sert şut dışında bir numara çıkmadı. Bu kez Yusuf sahadaydı ama o da habire içeri kaçınca yalandan gidişler dışında olgun, organize tek atak göremedik. Daha vahimi böyle bir tablonun rakip marifetiyle ortaya çıkması gibi bir durum da sözkonusu değildi.
 
F.BAHÇE?DİRENÇ?GÖSTEREMEZ
 
2. yarının hareketli başlangıcı Trabzon adına fazla sürmese de, topun ilk kez doğru dürüst kenara inmesi, taşınması ve ortalanmasıyla doğru orantılıydı. Deniz 2 dakikada biri direkten dönen 2 pozisyonda iyi bir alternatif izlenimi veriyordu ama sakatlanarak oyundan çıktı. Yerine giren  Altınordu'nun yıldızı Gökhan Karadeniz'in payına düşen ise hocadan fırça yemek oldu. Bu yarıda hücumu daha fazla düşünen Erciyes'in de etkili bindirmeleri zaman zaman Trabzon kalesini karıştırdı. İlhan'ın direkten dönen müthiş şutu akılda kalan en önemli anlardan biriydi. 
 
ŞU an itibariyle Bosingwa, Cardozo ve Özer bu takımın vazgeçilmezleri. Diğerleri artık ne zaman pişerlerse.. Yusuf ve Mustafa hakem aldatma yerine işlerine bakmayı hiç düşünmeyecekler herhalde. Hakemler dirsek vakalarında tespitte çok formsuzlar. Dün Zoua'nın ki kırmızı kartlıktı. Trabzon bu haliyle F.Bahçe'ye direnç gösterir mi? Zor!