15 Eylül 2014 Pazartesi


TRABZONSPOR, kim çalıştırırsa çalıştırsın, maçlarını iki ayrı performansta sergiliyor! Buna hani deyim yerindeyse "genetik bir hal" denebilir! Takım halinde adeta "on bir benzemez" halde, tek antrenmanla maça çıkan bir ekip elbette bocalar ama bu isim Trabzonspor ise dün sergilenen ilk 45 dakikayı kimse kabul etmez!

TRABZON en kötü olduğu dönemlerde bile F.Bahçe'ye karşı böyle oynamadı. Koskoca 45 dakika sadece bir kere Waris'le inerek, ceza sahası dışından vurduğu sert şut var! Hepsi o! Topa rakip hükmediyor. Trabzonspor ise sadece bunu seyrediyor! Ne oyunu hareketlendirme, basma,  oynama isteği; sadece F.Bahçeli futbolcuların top çevirmelerini izle dur! İnanılır gibi değil! Bir yerden sonra tribünü dolduran seyirciler bile ıslıklamaya başladı.

TRABZONSPOR kendi evinde, Avni Aker'de deplasmanda oynuyormuş gibi geri çekilerek, tamamen savunmada kalarak ilk yarıyı tamamladı. F.Bahçe'nin de düşük tempoyla mücadele etmesine bağlı, kalesinde tehlike yaşamadı ama çok ezildi Trabzon!

SEYİRCİLER BİLE SIKILDI

İKİNCİ yarı ise, F.Bahçe'de bir değişiklik görünmezken, Trabzon'da "yıldız" diye transfer edilenlerin devreye girme isteğiyle hem bordo-mavili takım sahada görünmeye hem de futbol ortaya çıkmaya başladı. Topu kenara indirmeyi başardığı üç pozisyonda Yatabare ve Waris'in etkili olması ilk yarının karamsar havasını iyice dağıttı. Bu düşüncenin işe yaradığını, rakibin de bu "iniş trafiğine" müdahalede ilk yarıdaki beceriyi göstermede zorlanması Trabzon'un iştahını her geçen dakika artırdı ve bu istek F.Bahçe'yi kendi sahasına doğru ciddi ciddi çekmeye başladı. Mehmet Topal'ın direkten dönen şutu dışında da pozisyon vermedi Karadeniz ekibi.

TRABZON UMUT VERDİ

BU maçın ilk yarısını unutarak, Trabzon gelecek için yine umut verdi denebilir. Waris bu tabloda Cardozo'yla birlikte isabetli transfer olarak dikkat çekiyor. İkisi birlikte iş yaparlar! Bu durumda Başkan Hacıosmanoğlu, Katar'dan gelen teklife paranın cazibesine rağmen "he" demez herhalde! Tamam Vahid Hoca'nın iki ay zamana ihtiyacı var da Trabzon'da iki aya dayanamayacak durumda olanları unutmasın!