23 Eylül 2014 Salı


BİZDEKİ futbol düzeni imam-cemaat düzeninde. Yöneticiler, teknik direktörler, futbolcular ne yapar, ne derlerse kendisine taraftar sanan güruh durumdan vazife çıkararak 'Sen zahmet etme gerekeni biz yaparız' moduna giriyor ve yapıyor da. Yani daha ligin 3. haftası, Vahid hocadaki bu sinirin sebebi ne? Kaç yıllık teknik adam, ilk defa mı faulde haksızlıkla karşılaşıyor? O böyle yaparsa tribünden atlamazlar mı? Geçen hayfa da yaptı benzer işi, idare ettiler. Ya adam hakeme vurmayı başarsaydı?
 
ONUR Milli takım kalecimiz. Ona söylediğimiz kadar evladımızı övmüyoruz! Takım kaptanı üstelik! Hakem Özkahya muhtemelen ona duyduğu saygı nedeniyle kırmızı kartını çıkarmadı. 2. sarıdan kesinlikle atılmalıydı. Halis hoca kendini yaktı Onur’a kıymadı? Peki oldu mu? Olmadı Onur! 28. haftada hatalı karar verilince ne yapacaksın? Sahada hakem mi vuracaksın?
 
ZOR bir sezon geçireceğiz herhalde. Şiddet olmasın diye kafa patlatmaktan kimsede kafa kalmadı ama bundan kendi ölçeğinde nemalananların ortaya koyduğu ve koymaktan çekinmeyeceği anlaşılan 'performans' belli ki, canımızı çok sıkacak! 
 
ABDULLAH HOCA ŞAHANEYDİ
 
TRABZONSPOR muhtemelen Ukrayna’dan yorgun dönmüş. Ya da son dakikada gelen galibiyet özgüvene tavan yaptırmış, takımı 'Kimse bize karşı koyamaz' havasına sokmuş. Bordo-mavili ekip bu havayı Avrupa Ligi maçlarından bolca hissedebilir. Hissedecek de zaten. Zira transfer edilen yabancı futbolcuların ortaya koyduğu ve koyacağı performans muhtemelen yüksek miktarda tat verecek.
 
BU takımın sorunu 'bizim' futbolcular olacak. Ligde ve kupada yer alacak yerli futbolcular kapasitelerinin üstüne çıkmayı başaramazlarsa galiba Trabzon sık sık Başakşehir maçındaki tabloyla karşı karşıya kalacak. Yetemediklerini, rakibi kıramadıklarını anladıkları anda başka işlerin peşine düşecek. Bunu yaparken de 'Türk futboluymuş' falan demeyecek. Cardozo’nun kenarda tutulup, gol atsın diye Sefa’ya görev verilmesi gibi çok ilginç tercihleri de unutmamak lazım!
 
ABDULLAH Avcı nihayet 'Yerine' döndü! Laboratuvarda deney yapar gibi, en doğruyu bulma konusunda sıkıntısız, stressiz futbolla iştigal ediyor. Kadrosu, stratejisi, oyuncu hamleleri hepsi şahaneydi. Penaltı şanssızlıktı. Ayrıca ortalığı sakinleştirmek için gösterdiği çaba da ayrıca takdire şayandı.