28 Eylül 2014 Pazar


ASLINDA bir yandan yine bir beraberlikle ayrıldı Trabzon sahadan ama gerçekte "iyi ve şanslı" günündeydi. Rakibi sadece 2. yarıda beş net pozisyona girerken birini atabildi.  45'tekileri de eklersek işin özeti; Allah korudu! Kasımpaşa karşısına da farklı bir 11 deneyerek başladı Boşnak hoca.  Bilinenlerin yanına defans göbeğinde iki yabancıya, onların önünde Medjani'nin yanında Soner'e Cardozo'nun gerisinde de Mehmet, Yusuf'a yer verdi.  

TRABZONSPOR şu ana kadar hangi düzende sahaya çıkarsa çıksın, kim iyi ya da kötü oynarsa oynasın kilit adam Onur! Kasımpaşa şüphesiz sıkı takım, şüphesiz birbirini iyi tanıyan ve buna bağlı olarak da iş çıkaracak etkili isimleri olan bir ekip. Onur'un rahat bir 90 dakika çıkaracağını kimse düşünmedi elbette ve öyle de oldu. Onun yine bu kadar ön plana çıkmasında şüphesiz defansla birlikte onların önünde görev yapanların takım oyunu beceriksizliği özelinde yaşamaya devam ettikleri sıkıntı önemli etkendi. Yediği gole de bir şey demeyelim artık.

MUSA ve Zeki; Halilhodzic’in istediği daha doğrusu özlediği takımın bekleri değiller. Herkes iyi oynarsa onlar da arada kaynıyorlar. Belkalem ve Papadapulos'un oluşturduğu göbek ise şüphesiz önemli.  Dün doğrusu kritik müdahalelerde bulundular. Ama düne damga vuran durum aynı ikilinin Kasımpaşa'nın biraz da hayret edici şekilde göbekten rahatça bindirmelerinde çok çabuk da çözülerek Onur'u zor durumda bırakmasıydı. Bu her iki yarıda da çok dikkat çekiciydi. Ama maçın ikinci bölümünde Kasımpaşa'nın sürekli vites yükselterek bindirmelerine takım halinde karşılık verme, direnç gösterme adına ortaya çıkan iş çok ama çok şaşırtıcıydı.

WARIS?HAREKET GETİRDİ

CARDOZO ile sıkı fıkı olunması gereken bölgede beklendiği gibi Yusuf en etkili adamdı. Dün Trabzon sadece onunla kanat kullanabildi. Maç boyunca Trabzonspor'da hareket görüldüğü her pozisyonda o da hep işin içinde oldu. Ama sonunda o da yoruldu.  Cardozo-Waris değişliği hareket getirse de Şota'nın Malik ve Scarione hamlesi daha efektif bir durumdu, Kasımpaşa beraberlik golünü buldu.