03 Ekim 2014 Cuma


VAHİD Hoca öyle bir 11 açıkladı ki, muhtemelen herkesi umutlandırdı. Kadro geniş, arıyor falan da, "buldu galiba" tadında bir takımdı sahaya çıkan. İkinci yarının ortalarına kadar geçen süreye bakıldığında ise çıkan resim, sıkıntıların hâlâ ciddi olduğunun yeni bir örneğinden ibaretti. 
 
BİREYSEL yetenek olarak oyunculara kimsenin itirazı yok. Ve bu kadronun Legia'dan daha iyi olduğu gerçek. Ama takım olunamamış! Hâlâ birilerinin bir şeyler yumurtlamasıyla sonuç alınabileceği durumu geçerli! Legia'nın kontralarla gol arayacağını kestirmek için kâhin olmaya gerek yoktu. 
 
RAKİP İZİN VERMESE...
 
KAÇ resmi maç oldu... Defansta uyum nasıl sağlanmadı hayret! İlk yarı Waris'ten gelen tek şutu var Trabzon'un. Onun dışında kaleyi bulan hamle yok! Ama Legia'nın güçbela kesilen en az 3 net pozisyonu var, gol hariç! Hepsi de Trabzon hücumdayken kaptırılan toplarla gelen kontrataklarla! Waris ve Bosingwa çok çalışırken diğerlerinin deli koşusu ama sıfır üretimi var.
 
YİNE de 2. yarıya umutlu çıktık. Fatih yerine Sefa vardı. Legia golü korumayı daha çok önemseyip iyice yaslanınca Trabzon'a gün doğdu. Ama Çanakkale pozisyonundaki kalabalık, topun geçmesine çoğunlukla izin vermedi. Net, bir kere geçti o da direkte patladı! M.Ekici, Sefa, Cardozo'nun mutlak poziyonlarını sayarsak sadece bu bölümde kaçırdıkları galibiyetten bile etti denebilir. Ama bu performans rakip izin verdiği için oluştu gerçeğini ortadan kaldırmaz. 
 
MATEMATİĞİN belirleyici olduğu yerde sözü rakamlar söyler. Trabzon için gruptan çıkmak adına bir kaygıya şu anda gerek yok. Ama dünden kalan başka sıkıntılar da var; biri Onur'un sakatlığı, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi düşünüldüğünde de sıkıcı.
 
HOCA HEP ATILACAK MI?
 
İKİNCİSİ de Vahid Hoca! Hakem çok kötüydü! Golden önce yüzde 100 faul vardı. Ofsaytı geçtik! İyi de her maçta tribüne mi gideceksin? Bu kadar öfke ne? Bunun yansıması sadece takıma olmuyor da ayrıca. Herkesi etkiliyor. Hoca eleştiriyor da, bir de kendisine bakma zamanı gelmedi mi? Bilmiyor mu, hakemin otoritesini, haklı haksız, sahada bozmaya kalkarsan tribüne gideceğini..