30 Aralık 2014 Salı


HER şeyden önce ikinci yarıda futbola doyuran bir maç izledik. Bu sonuçla Ertuğrul Sağlam’ın Eskişehir macerası 2. yarıya da artık uzarken, Yanal’ın dert katsayısını artırdı. Ama yine de sahasında 4 yemesi sürprizdi. .

ruhunu bildiği bir rakibe karşı kupa maçında yaptığı sükseyi devam ettirme kararlılığı Ersun Hoca’da tamdı. Çok iyi başladı Trabzon maça. Sakat, cezalı her ne ise var olan handikapları aşacak kadro derinliğiyle doğru orantılı İshak’ın solda, Fatih-M.Ekici yerine yeniden Medjani-Constant ikilisi defans önünde yer buldu. Trabzon’un iyi ve baskılı oyunu Eskişehir’i, belki biraz da alınacak olası bir yenilginin hocaya artık fatura edileceğinden tedirgin, çok dikkatli ve  sahasında kabul etmeye zorladı. Ama konuk ekip yine de rakibin bütün çabasına rağmen ondan çok koşarak fazla fırsat vermedi. En dikkat çekici olan, Boffin’in çevirdiği topu Cardozo’nun ağlara gönderdiği pozisyondu. Çizgi hakemi top dışardan geldi diye iptal ettirdi. Eğer topun tamamı çizgiyi terketmelidir kuralından bahsediyorsak, Trabzon’un golü güme gitti.
 
ESKİŞEHİR bu dalgayı kazasız atlattıktan sonra öne çıkmaya başladı. Sisokko’nun Emenikevari topa fiziksel hakimiyeti bu çabada çok etkendi. Araya ve arkaya da “işlem başlayınca” Trabzon şaşırdı. Şu net, yediği gol öncesi Yusuf’a yapılan hareket faul. Hakemin devam kararıyla inen Mori, Es-Es’i öne geçirdi. Yetmedi, iki de öyle golleri kaçırdı ki, iananılmaz!
 
STRATEJİ YOK!
 
TRABZON ikinci yarıya doğal ve bu kez zorunlu olarak yine baskılı başladı. Bu kez Bosingwa’nın bindirmeleri etkiliydi. Yatabare hamlesiyle hücum gücünü artıran Trabzon topu Cardozo’ya buluşturmada zorlansa da Eskişehir’i sahasına iyice hapsetti. Etti ama bu baskının kontratak denen müesseseyi de çalıştıracağı aşikardı. Ömer de gerekeni yapınca fark ikiye çıktı. Özer cevap verdi ama yine bir kontratakla Ömer 3’ü buldu. Yetmedi aynı şekilde dört de geldi!
 
TRABZON’UN hâlâ oyun stratejisi oluşturamamış olması ilginç. Bazı futbolcuların performansları şaşırtıcı. Defans sezon başından beri saçmalıyor. Kaleci yok! Bu kadarını Yanal da beklemiyordu herhalde!