Manchester United'ın hisseleri rekor kırdı

İngiliz futbol kulübü Manchester United'ın hisseleri New York borsasında rekor seviyeye ulaştı. Hisseleri rekor kıran kulüp, sahalarda ise zor günler geçiriyor.

31 Ağustos 2018 Cuma - 23:19

İngiliz futbol kulübü Manchester United'ın New York  borsasında işlem gören hisseleri kulüp tarihindeki en yüksek seviyeye tırmanarak  rekor kırdı. 
 
Manchester United'ın hisse başına değeri dünü 25,15 dolardan  kapamasının ardından, bugün yüzde 10,1 primle 27,70 dolara kadar yükselerek rekor  seviyeye ulaştı. Kulübün piyasa değeri de 4,59 milyar dolar oldu.
 
Forbes dergisinin "Dünyanın En Değerli 50 Spor Kulübü 2018" listesine  göre, Amerikan futbol takımı Dallas Cowboys 4,8 milyar dolarlık piyasa değeriyle  bu sene listenin zirvesinde yer alıyor.
 
Kulübün hisselerinin New York borsasındaki ilk halka arzı (IPO)  Ağustos 2012'de, Londra borsasındaki IPO'su ise Haziran 1991'de gerçekleşmişti.
 
Ligde ilk üç maçın ikisini kaybetti
 
New York borsasında hisseleri rekor kıran kulüp, sahalarda ise zor  günler geçiriyor.
 
Manchester United, İngiltere Premier Lig'in ilk üç haftasında iki  yenilgi alırken, İngiliz basınında eleştirilerin hedefi olan Portekizli teknik  direktör Jose Mourinho'nun isekovulmasının gündemde olduğu belirtiliyor.
 
Uzmanlar, takımın lige kötü başlangıç yapmasına rağmen, Manchester  United hisselerinin ağustos başından bu yana New York borsasında yaklaşık yüzde  33 prim yaptığına dikkati çekerek, yatırımcı talebinin yüksek olduğunu  vurguluyor.

Etiketler:
Tüm Fikstür