Mario Gomez'den ayrılık açıklaması

Mario Gomez, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı.

05 Ağustos 2018 Pazar - 16:23 | Son Güncelleme : 05 08 2018 - 18:02

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından  Stuttgart'ta forma giyen ve bir dönem Beşiktaş'ta da oynayan Mario Gomez, Almanya  Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı.
 
Gomez, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, milli takımdaki  döneminin kolay geçmediğini ancak milli formayı giymenin çok güzel olduğunu  belirtti.
 
Milli takımda birçok kişiyi tanıma imkanı bulduğunu ifade eden 33  yaşındaki futbolcu, "Çok sayıdaki genç ve yetenekli gence hayallerini  gerçekleştirmeye, kendilerini kanıtlamaya, tecrübe kazanmaya ve Almanya adına en  iyisini başarmaları için fırsat vermenin ve yer açmanın zamanı geldi."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Kendisinin her zaman Almanya Milli Takımı'na bağlı kalacağını ifade  eden Gomez, 2020 Avrupa Şampiyonası'nda teknik direktörün "ihtimal dışı  sebeplerden dolayı" kendisine ihtiyaç duyması durumunda milli takımda yer almaya  hazır olacağını çünkü bu takıma sevgisinin devam ettiğini kaydetti.
 
2010 ve 2018'deki dünya kupaları ile 2008, 2012 ve 2016 Avrupa  şampiyonalarına katılan Gomez, Almanya Milli Takımı'nda oynadığı 78 maçta 31 gol  kaydetti.
 
Gomez, Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası'nın  ardından Mesut Özil'den sonra Almanya Milli Takımı'ndan ayrıldığını açıklayan  ikinci futbolcu oldu.
 
Almanya, Rusya'daki organizasyonda gruplardan çıkamamış ve turnuvaya  erken veda etmişti.
 

Tüm Fikstür