Medicana Sivasspor’da Otyakmaz yeniden başkan

Medicana Sivasspor'da yapılan olağanüstü genel kurulda, Mecnun Otyakmaz, yeniden kulüp başkanı seçildi.

29 Mayıs 2016 Pazar - 21:28

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda Sivas Valisi Alim Barut, Belediye  Başkan Vekili Erdal Karaca, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk  Kocacık, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve delegelerin katılımıyla  gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu raporları  okundu, bilanço ibra edildi.
 
 Faaliyet raporunu okumasının ardından Mecnun Otyakmaz, yaptığı  konuşmada, başkanlık süresince yaptığı çalışmalara değinerek, "Bu sezon dramatik  bir şekilde maalesef küme düştük. Elimizden gelen bütün mücadeleyi vermemize  rağmen bu gidişatı engelleyemedik." dedi.
 
İhtiyaç duyulan anlarda yapılan teknik direktör değişikliklerinin  sonuç getirmediğini ve transferlerden de istenilen karşılığı alamadıklarını  vurgulayan Otyakmaz, şunları söyledi:
 
 "Hoca ve futbolcu tercihlerinde hata yapmış olabiliriz. Desteğe  ihtiyacımız vardı maalesef karşılık alamadık. Stadyumda gerçek bir taraftarlık  bilinci oluşturamadık. Bizler başarılarımızda alkışlanıyorsak  başarısızlıklarımızda da bazı eleştiri ve protestoları doğal karşılayacak  olgunluğa sahip bir yönetimiz. Ancak Sivasspor üzerinde bir takım emelleri hiçbir  zaman gerçekleştirememiş olan bir grup, içlerinde kötü duyguları, iftiraları,  tezahüratlara dönüştürünce yönetim kurulumuz olağanüstü genel kurul kararı aldı.  Uzun yıllarını Sivasspor'a adamış bu yönetim, kulübü bu süreçte yönetimsiz  bırakıp çok daha kötü durumlara düşmesine fırsat vermemek için Sivasspor'a tekrar  hizmet etme sorumluluğunu almak zorunda kaldık."
 
Otyakmaz, önlerinde zorlu bir süreç olduğunu ve destek beklediklerini  dile getirerek, "İnşallah el birliği ve güç birliğiyle Sivasspor'u tekrar hak  ettiği Süper Lig'e taşırız." ifadesini kullandı.
 
Tek listeyle gidilen seçimde oylamaya katılan 138 delegenin oyların  tamamını alan Mecnun Otyakmaz, yeniden başkan seçildi.
 
Mecnun Otyakmaz, başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer  aldı:
 
Erdal Sarılar, Erdoğan Bozatlı, Mehmet Oflaz, Volkan Uygunuçarlar,  Şefik Yalvaç, Alper Kılınç, Bahattin Eken, Sabri Çevik, Elahattin Akyüz, Ekrem  Munar, Halit Yazıcı, Ömer Sepet, Uğur Akkuş, Erdal Yılmaz, Muhammet Şeker, Turan  Ünal, Yusuf Ziya Kurt, Mehmet Poyraz, Mehmet Ali Topal, Faruk Taşseten.
 
  
 

Tüm Fikstür