23 Ocak 2017 Pazartesi


F.BAHÇE, her geçen gün gerçek bir savunma takımı olduğunu kanıtlıyor. Genlerinde hücum olan sarı-lacivertliler, maçına göre doğru ve gerçekçi savunma oyunlarıyla halen zirve adaylarından. Bunu uçup kaçıp yapmıyor, bilakis iyi savunma bu seneki kritik maçlarda hep galebe çaldı. Dikkat edin, F.Bahçe’nin puan kaybettiği maçlara... Hep iç saha ve Anadolu takımları.. Hedef maçlarda hep başarı var. Belki doğru oyun değil ama gerçek oyun. 

İŞTE bu gerçek oyun, Başakşehir’e de üstünlük kurdu. İşte bu gerçek oyun, orta sahada Mossoro, Emre, Mahmut üçlüsünü kitledi. Alper, Josef, Ozan, Salih, Roman maç boyu orada kimseye yaşam alanı bırakmadı. O merkez işlemeyince, kenarlardaki Cengiz de Edin de işlevsiz kaldı. Emre oyunu organize etme şansı bulamayınca, takım hiç etkili olamadı! F.Bahçe etkili miydi? Hayır! Karavaiev’in 90+’da kaçırdığı dışında gol pozisyonu yoktu ev sahibinin. Başakşehir’in ise 4-5 etkisiz şutu ve 46-60 arasındaki oynadığı kısmen etkili oyunu. 
 
BEKLENTİLERİMİN altında, tribüneki dondurucu soğuğa rağmen gelen 20 binden fazla izleyiciye keçi boynuzu kadar bile lezzet vermeyen bir futbol izledik. F.Bahçe maçı kazandı; oyunda kaldı. Şampiyonluk denklemi tekrardan kurulacak şimdi. Tekrar ve 4 takımla...