29 Ocak 2017 Pazar


19 haftada 21 puan toplayabilen, hocasının da ‘10 maç gol yemedik efendim!’ türü gevelemelerle övdüğü Akhisar, dün gecenin ilk konuşulması gereken tarafı. Hamza Hamzaoğlu ve Cihat Arslan’la ülkenin en düzenli ekiplerinden biri haline gelen Ege temsilcisi, Tolunay Kafkas’ın bu anlayışıyla TFF 1. Lig’in adaylarından biri olur. 
 
RODALLEGA’YI satarak hücumunun %51’ine veda eden Akhisar’ın kalan haftalarda işi zor. Eli kolu tutmuyor! Direnç mafiş! Akıl zayi, taktik terk! 
 
FİNAL MAÇI OLUR
 
PEKİ maç niye, nasıl farka gitti? Hakkını yemek olmaz, bilhassa ilk yarı G.Saraylı oyuncular arzunun, hırsın, iştahın, temponun zirvesindeydi. 4 gol de birbirinden kıymetli. 
 
BU kadar çıkmaya gücü olmayan rakibe karşı, seti de açık alan oyununu da, bire biri de verkaçı da.. Hepsini yaptı G.Saray... Bruma’nın kalite kokan koşu ve golleri, Podolski’nin ‘beni niye satıyorsunuz ki!’ serzenişlerini anlatan oyunu, Wesley’in şef garsonluğu, Yasin’in hep oyunun içinde olma isteği, Selçuk’un yönlendiriciliği; hatta Josue’nin katkısı... Geçen hafta “Ben yoruldum hayat” şarkısı ile anlatırdık G.Saray’ı... Bu hafta ise işler değişti.
 
ÖN taraftaki 6’lı her şeyi yaptı. İş düşmedi dediğin arka taraftan da gol geldi. Yetmedi Muslera çalım attı. Kısaca buz gibi bir havadan sımsıcak bir keyif ortamı çıktı. Kupada Başakşehir, ligde içeride Kayseri, dışarıda Rize maçlarından ortaya çıkacak 
olumlu tablo; Beşiktaş maçını şubat sonunda yarı finale dönüştürür bu statta!