Mehmet Ayan Şampiyonluk artık çok zor
30 Ocak 2017 Pazartesi


ÖNCELİKLE Kayseri şehri! Ne bugünkü takımı hak ediyorlar ne başka bir takımı. Bu kadar futboldan uzak, şehir sinerjisini bu kadar takıma yansıtamayan bir kent olmamalı. Düşerlerse sadece takımın suçu olmaz bu. Seyirci yine sınıfta kaldı sayı itibariyle. Halbuki İBFK maçında canlı izlediğim Kayserispor, gerek oyuncu, gerek oyun olarak üstüne koymuş durumda. 
 
F.BAHÇE’NİN uzun erimli oyununa doğru alanları kapatarak cevap vererek başladılar. Gerek Rotman, gerekse Lawal orta sahada takıma sertlik getirmişler; Varela da hücumda Deniz ile birlikte oyuna doğru katkı verdiler. Seti tercih etmeyen, dün gece de beceremeyen sarı-lacivertliler ise ilk 24 dakika rakip kaleye gidemedi. 
 
TEK ezberleri ‘kafayı kaldıran Lens’i aramak’ oldu. 24 ve 26’da Fernandao’nun kafası ve Topal’ın şutlarıyla pozisyon bulan F.Bahçe, 33’te Umut’tan golü yedi! Bir 10 numara olsanız arkanızda Türkiye şartlarında en iyi 4 merkez savunmacı herhalde F.Bahçe’deki olur. O merkezin şut attırması ciddi bir soru işareti! Mehmet’in bulduğu gol, soyunma odasına krediyle gitmesinin nedeni oldu F.Bahçe’nin.
 
SAHADAN SİLİNDİLER
 
2. yarıda beklenen reaksiyonu gösteremeyen F.Bahçe her hali ile tel tel döküldü. Bilhassa Güray’ın attığı ilk golden sonra adeta sahadan silinen sarı-lacivertliler maçın sonunda oluşan üç farklı mağlubiyeti hak ettiler. Neredeyse 49 dakika kaleye gidemediler ve Kayserispor’dan 2 maçta 7 gol yiyerek tarihi bir felakete imza attılar. Geçen haftaki Başakşehir galibiyeti böylece tüm anlamını yitirmiş oldu. Şampiyonluk artık çok zor.