07 Mart 2017 Salı


BİR takımın, hatta 2 takımın; hatta 2 büyük takımın sadece 1 hücum planı mı olur? Hatta o planın sadece 1 oyuncusu mu olur? Hem F.Bahçe-Jeremain Lens, hem G.Saray-Bruma ilişkisinden söz ediyorum! 2 büyüğümüzde de hücumlarda danışılacak büyük sadece 1 kişi! 
 
DÜN gece o adam Bruma idi! Plan da oydu, atan da oydu, atılan da oydu, oyunun kaderini çizen de ta kendisiydi! 42. dakikada bencillik etmese, ceza sahasındaki 2 arkadaşına topu geçirse son saniyeye kadar nefesleri kesen karşılaşmada orada bitecekti belki de. 56 dakika gecikmeli geldi galibiyet. Sonra bir Aurelien Chedjou hatası ve hep Antalya’nın elinde kalan oyun. 
 
G.SARAY’IN çiçeği burnundaki teknik direktörü Igor Tudor, gerçekten bu hımbıl takımda bir şeyleri değiştirmeye niyetli. En azından aradan geçen süre zarfında bunun sinyallerini verdi. İşine karışılmadığı takdirde, düzeni değiştirebilir bana göre Florya’da. Hücumu çeşitlendirmekle başlamalı öncelikle işe. Elbette şu an savunma tahkimatıyla meşgul; öteki bir adım sonra gelecektir sanırım. 
 
TEBRİKLER ANTALYA
 
VE dün gece görüldü ki bu takımda net bir santrfor Eren Derdiyok varken onunla oynamalı her zaman sarı-kırmızılılar. Bir de Martin Linnes gerçeği var. Takımın 2 ve 9’u bunlar olmalı bence. Bir de sahte 8’lerden kurtulmak gerek artık. Ev sahibi Antalyaspor’u da maç boyu düşmeyen tempoları ve dinmeyen arzuları nedeniyle kutlamalı. 2-0’dan dönüp, öne geçecek fırsatları da buldu aslında Akdeniz temsilcisi. Semih’in çizgiden çıkardığı top, belki de kader anıydı teknik direktör Rıza Çalımbay’ın öğrencileri için.