04 Nisan 2017 Salı


LEVENT hoca, G.Saray’ın iki bekinin ardına top atmak suretiyle hücum, neredeyse 9 kişiyle kapanarak da savunma stratejisini kurmuştu. Hiç fena olmayan bir fikir. Orjinal olmayan sol bekin, orjinal olsa da bekliğini sorgulayacağımız sağ bekin arkasına hızlı koşular sonrası top Magaye ile buluşturulduğunda sonuç alınabilirdi. İlk 12 dakikada 2 kez iş yaptı bu plan. G.Saray, bir türlü oyuna giremedi bu sıra. 
 
SONRA Selçuk başta olmak üzere merkez ve kanatlar oyunu ele aldı. Rodrigues sağda, Yasin/Linnes solda ön tarafı beslemeye başladı. Golü Itandje attı, pozisyon değildi ancak G.Saray devre sonuna doğru baskıyı arttırdı, oyunda da skorda olduğu ölçüde öne geçti.
 
İKİNCİ yarı başlar başlamaz gelen Rodrigues golü maçı kopardı. Golün oluş şekli de Tudor’un oynatmak istediği Karabük orjinli futboldan esintiler taşımaktaydı. Kenarı iyi kullandı süratli oyuncu, iyi de bitirdi. Hem atağı, ayrıca maçı! 2 penaltı ve kalan 35 dakikalık serbest zamanla tamamlanan maç. 
 
‘ESNEĞİM’ İLETİSİ GÖNDERDİ
 
TUDOR, Adana gibi nispeten zayıfça bir ekibe karşı da olsa takım üzerinden kamuoyuna birçok mesaj verdi. Sneijder’e ‘yedeklik’, Selçuk’a ‘liderlik’, Josue ve Linnes’e de güven sms’leri attı. Ayrıca 4’lü oynatabileceği yönünde de ‘esneğim’ iletisini de gönderdi. 4-4-2, 3-4-3, 3-5-2, 3-4-1-2 gibi şablonları oynatabileceğini gösterdi. Wes’i yedek bırakıp, Josue ve Linnes’e de ‘bu takımın parçalarısınız!’ dedi. Eren ve Poldi de önümüzdeki dönem G.Saray’ının ikili forveti olabilir. O halde Sneijder’e ne olur? Uff olur!