23 Nisan 2017 Pazar


BU sezon ilk golü attığı 17 maçın 13’ünü kazanan Başakşehir, Rize maçında da oyunu tutamazken golü buldu. Kuşkusuz bu istatistiği avantaja döndürecek yöntemler, Avcı’nın ‘elifbası’ gibidir. Kaldı ki ilk 15 dakika oyunu domine eden Rize, golden sonra reaksiyon vermesi gerekirken sindi. 
2 Cengiz, 1 Adebayor şutu, 1 Adebayor volesi ile rakip kalede 4 tehlike bulan yine Başakşehir oldu. Visca hiç oyuna sokulmadı, Mossoro ise 1 pozisyonda ‘buradayım’ dedi. 
 
ALPARSLAN’IN golünde tam bir SET BİRLİĞİ vardı. Sağdan göbeğe 4 pasta bir basketbol üçlüğü görüntüsü söz konusuydu. Devre sonlarına doğru kenardan gelen bir topta biraz da (asistte) şansla ev sahibi 1-1’i buldu. Çok pozisyon vermese de Başakşehir için ‘savunmada kötü, hücumda aktif’ bir 45 geride kalmıştı.
 
İKİNCİ yarı ise Başakşehir baskısı başladı. 11 dakika rakip kaleyi abluka altına aldılar; gol bulamadı ama her şeyi yaptılar. Rize, 2. yarının ilk atağında golü yaptı.
 
EMRE 2. YARIDA BÜYÜLEDİ
 
BAŞAKŞEHİR tıpkı ligin ilk yarısındaki gibi bastırdığında Hikmet hocanın planı hızlı toplarla çıkmaktı. Umumiyetle de yaptılar. Ancak hoca, oradaki istasyon Kweuke’yi 2-1’den sonra çıkarınca, takım top tutmakta zorlandı. Abdullah Avcı da 4-4-2’ye dönüp Pektemek/Napoleoni’yi alınca saz yine İstanbul ekibinin oldu. 
 
BİRİ gol attı, öteki penaltı yaptırdı. Rize arkalara sarkınca Yalçın dağıldı, hoca onu çıkarttı. Son dakikalarda Başakşehir’in tartışmalı, Rize’nin net penaltısı sonucu değiştirmedi, skoru zenginleştirdi. Emre ikinci yarı büyüledi. Rize ise 1 puanla sadece umut sürdürdü. O da sanırım matematik olarak! İyi maç izledik. Teşekkürler.