27 Nisan 2017 Perşembe


BAŞAKŞEHİR’İN cumartesiden bu yana yaşadıkları, ‘maçın doğal favorisi F.Bahçe’ dedirtiyordu. Volkan, Yalçın yoktu; Mahmut da maç içinde gitti! Yaşanan onca sıkıntıya karşın Avcı, takımını hem mental, hem de taktik bazda iyi hazırlamıştı. 
 
BAŞAKŞEHİR, kendi solunda Cengiz ile Şener’i baş başa bırakma yoluna gitti. Şener, bazı maçlarda yaptığı gibi bol alan bıraktı rakibe! İsmail de ondan aşağı kalmadı. İki milli bek çokça alan ve pozisyon kaybı yaşadılar! Peki hücumda ne yaptı F.Bahçe? Koca bir hiç! Ozan-Josef-Topal üçlüsünden beklendiği gibi yani! 4-4-2 oynayan Başakşehir kanatları olduğu gibi, ortayı da teslim aldı! Bir gol ve bir pozisyon dışında, deneyimsiz Faruk için dahi yeteri kadar tehditkar olamadılar! Cengiz iki güzel golle skoru aldı! 
 
2. yarı da F.Bahçe adına benzer bir ‘uyku moduyla’ başladı. Bu kez skoru korumak duygusuyla ev sahibi de uydu onlara! Taa 61’de gelen RVP golüne kadar. Şener asıl işi savunmada yapamadığını tıpkı G.Saray maçında olduğu gibi hücumda yaptı. Çok iyi kesti merkeze! Oyun da 2-2 sonrası F.Bahçe’ye geçti. 68’de Mossoro’yu alıp ideal 4-2-3-1’ine dönen Abdullah hoca elinden giden oyunu yakalamaya çalıştı! Dengeyi de buldu bir süre sonra. Maçın sonuna kadar da karşılıklı ataklar devam etti.
 
KANARYA TURA YAKIN
 
2-2 sonrasında finale F.Bahçe daha yakın. Cumartesi sonrası Başakşehir’in kolay toparlanacağını sanmıyorum. ‘2.’lik de tehlikede diyeceğim’ ama dünkü F.Bahçe’yi gördükten sonra ‘Bu Fener nasıl 2. olur ki?’ diyorum. Mental çöküntü içindeki rakibini, deneyimsiz kalecisini tehdit dahi edemeyerek, ilk yarının bazı bölümlerinde teslim olarak geçemeyen bir takım ligde nasıl başka oyun oynar ki? 
SON sözüm de Abdullah Avcı’ya.. Hocam takımını sahaya çok iyi hazırlarken, kendini bir parça es mi geçtin acaba?