06 Mayıs 2017 Cumartesi


MAÇ, Rıza hocanın oyun prensibine uygun başladı. Öndeki El Kabir, Eto’o, Deniz Kadah, M’Billa dörtlüsüne atılan toplarla tehlike yaratmaya gayret etti Antalya. Oyun da 15 dakika kadar kendilerinde kaldı. Sonrasında Başakşehir maça hakim oldu. 
 
BİLHASSA Bekir’in sadece savunmacı yönüyle değil, hücuma takımını çıkarırken de topu olumlu kullanması deplasman ekibinin ofans gücüne katkı verdi. Caiçara’nın yokluğunda oyunu Eren ile genişletme çabasını gösteren ancak başaramayan Başakşehir, ön tarafta Mossoro’nun eksikliğini hissetti. Eren zaman zaman zor duruma düşerken bunda Celustka’yı savunmada kovalamayan Cengiz’in payı vardı. 
 
Sağ bek ve 10 numarasındaki formda isimlerini sahaya süremeyen Avcı, İrfan Can’dan da istediğini bulamadı. Visca’nın etkisiz kaldığı anlarda Cengiz-Adebayor ikilisini kilit işler yaptı, önemli pozisyonlar buldu. Antalyaspor bu dönemde sıkıştı. 
 
ALİ PALABIYIK GOLÜ VERMEDİ
 
2. yarıya Başakşehir daha baskılı başladı. Emre organizasyonunda topu daha rakip kale ve civarında tutabildiler. 56’daki  sayılmayan (nizami) golü verilmiş olsaydı, maçın gideceği yer başka olurdu. Ali Palabıyık ve yardımcısı kritik bir hata yaptılar. Başakşehir sonrasında maça hakim olmakla birlikte Antalya, biraz nefes alabildiği dakikalarda (yine blokların arasından geriye doğru bir 10 numaraymışçasına çıkıp gelen) Eto’o’yu kullanmak istedi. Bu noktada savunma ile orta saha, Başakşehir’de iyi defans yaptı. 
 
ADEBAYOR gol atma özelliği dışında ülkeye geldiği günden beri en iyi performansını sergiledi. Koştu, rakip defansı yordu, alan açtı, dripling yaptı, gole dönüşebilecek paslar verdi; sayılmasa da bir gol attı. Müthişti. Abdullah Avcı, sonlara doğru ona iki yardımcı (Mustafa Pektemek, Napoleoni) attı oyuna. 
 
SONUCU da İtalyan aldı. Emre harika kesti; Napoleoni muhteşem vurdu. Hoca dün akşam Cengiz, İrfan Can ve Visca türü yıldızlarından oyun-skor katkısı alamadı. 3 puanı getiren golün Napoleoni’den gelmesi hocanın sakat ve cezalılara (Yalçın, Ufuk, Mossoro, Mahmut, Batdal, Çaiçara, Egemen) rağmen bu kadrodan nasıl iyi verim aldığının bir göstergesi! Başakşehir’in rüyası sürüyor.