14 Mayıs 2017 Pazar


ABDULLAH hoca maç önü yorumunda “Bu maçın anahtarı sabır” demişti. Oyuncular sanırım bunu yanlış anladı. Öyle sabırlıydılar ki, maç 26’daki golle başladı. Basın tribününde yavaş-ya vaş bizi karşılayan güneşin de etkisiyle şekerleme yapmadık desem yalan olur. Kaleci Hopf’un 
asistiyle Rantie’nin 65 metrelik koşusuna refakat eden 5-6 oyuncu ‘kenardan’ hakkıyla uyandırıldı. Kalanı da devre arası. 
 
MOSSORO’NUN ne kadar önemli bir problem çözücü olduğu bir kez daha ortaya çıktı. İlk yarı kaleci dahil 8 kişiyle kapanan rakibine hızlı oyun ya da set oyunu, doğru dürüst sorun çıkaramayan ev sahibi, 
ikinci yarı 18’de at oynattı! 
 
BU KLASA DİRENME İMKÂNI YOKTU
 
İKİ gol de dar alan becerisinden geldi. Emre’nin ikinci goldeki katkısı müthiş oldu. Abdullah Avcı, geçen haftadan sonra dün de kulübeden puan katkısı yaptı. 3 değişikliğin hepsinde formasyonda farklılığa gitti. Ümit hoca da karşılık verdi bu hamlelere ama Serdar’ın yokluğunda hücum kalitesi sorunu belirdi Alkaralar’da! 
 
MESELEYİ ‘9 kişinin Rantie ve Aydın’a pozisyon hazırlamasına’ indirgeyen 
oyun anlayışı ile rakibin klasına direnme imkanı pek yoktu Özat’ın. Mahmut’un olmadığı dakikalarda düşen topların hepsini alıp oyuna katan G.Birliği, 2 golden sonra çözüldü. Ev sahibinin kalitesi galebe çaldı.