01 Haziran 2017 Perşembe


FUTBOL oynamaya çalışanları, maç etmeye gayret edenler haline dönüştürmenin zirvesiyiz! Böyle organizasyonsuzluk, maçın ev sahibi TFF’den Eskişehir Emniyeti’ne pek çok kuruluşa yazar! Yazık! 8 yıldır bu işe para döken kamu bankamıza da yazık, maça gelen masum taraftara da yazık! Futbola da, bize de, yönetene de, oynayana da ayıp ediliyor, ayıp!! 4 dakika geç başlayıp 52 dakika oynandı ilk yarı! Tek futbol işi 40’ta Visça’nın sol çaprazdan denediği şuttu ki, devede kulak! Konya olanca atletizmiyle direndi rakibine! Haa bir de Avrupa Birliği müzakerelerine yeniden başlarsak ‘BAŞMÜZAKERECİ’ önerim FIRAT AYDINUS... Sadece Emre ile 3 chapter açıp kapatabilecek görüşmelerde bulundu yalnızca ilk yarıda!
 
ÇAIÇARA ÇOK ARANDI
 
İKİNCİ yarı adeta Konya 18’inde oynandı. 65’te Ömer Ali’nin direkte patlayan topu dışında rakip kaleye gidemeyen Konyaspor, 48 dakika boyu kalesini savunmak zorunda kaldı. Vişça, Mossoro ve Adebayor ile net pozisyonlardan yararlanamayan IBFK, baskısını 90 dakikada sonuca dönüştüremedi. İyi set oyununda beklerini etkili kılan Başakşehir, yine de orta kalitesi bakımından Çaiçara’yı çok aradı.
2 uzatma sonrasında da skor değişmedi. Seri penaltı atışları sonrasında Başakşehir’de önce Epureanu sonra da Cengiz kaçırınca Ziraat Türkiye Kupası’nın sahibi Atiker Konya oldu...