12 Haziran 2017 Pazartesi


İŞKODRA’DA maç öncesi Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile söyleşiyoruz. 1986’dan bu yana ülkenin geçirdiği telekomünikasyon evrimini anlatıyor. Telli telefondan 4.5 G’ye geçen ülkesiyle gururu gözlerinden okunuyor. Maçta yan yanayız.. ‘Kaan bey’ diyorum.. ‘30 yılda know-how, Ar-Ge gibi bilgi gerektiren konularda atılım yapan ülkenin futbolu, temel bir iki taktik değerliğe sahip olunmakla çözülecek duran toptan gol yememe derdini çözemedi; 90 yıldır çözemiyor!’ 
 
BRAHİMİ’DEN yediğimiz gol, ne olursa olsun sahanın dışıyla ilgilenmemizin sonucu! Alan/adam paylaşımı ezber edilmemiş ki! 56’da Mehmet Topal’ın Valon Berisha’dan kısa mesafede yediği sprint farkında olduğu gibi. Koca ülke stoper üretemediği gibi, devşirmesinde de çuvallıyor. Galibiyette iyi şeyler yapılmadı mı? Elbette var. 
 
CENGİZ ÜNDER DEĞER KATTI
 
FATİH hocanın kadro tercihini çoğumuz eleştirdik maç önü. Volkan ve Ozan tercihi soru işaretiydi. Ozan’a hocanın bu denli kıymet vermesini ‘çok mevkililik özelliği’ dışında anlamam güç. Volkan ise attığı golle oyunda diri kaldı. Hocanın Cengiz ile Volkan’a verdiği anlaşılan ceza sahasına topsuz kat ve yüksek toplarda buluşma görevi ilk yarıda bihakkın yerine getirildi. Cengiz’in golü değerine değer kattı. 
 
OĞUZHAN yine 10 numara mevkisinde olmadı! Burak Yılmaz kendine has bir golle ağları buldu. 83’te gelen Ozan golü yapılış olarak olağanüstüydü. Hem akıl hem görsel yönden nefis bir gösteri izledik. Volkan’dan sonra Ozan da attı ve hocalarının güvenini boşa çıkarmadılar.
 
NE yazık ki şu an ben yazıyı yazarken ‘sizin okuduğunuzda hakim olduğunuz’ maç sonu Fatih Terim basın toplantısı detaylarına hakim değilim. Daha da yazık ki herkes maçı değil; bunu konuşuyor yeni haftanın ilk saatlerinde!