27 Temmuz 2017 Perşembe


MAÇIN önünde düşündüğümü, sonuçtan bağımsız şimdi de belirteyim; “Bu takım ne kadar Avcı’nın, ne kadar yönetimin? 3 sezon 4-4-2 olan İBFK, çok da anlaşılabilir sebeplerle marketini süpermarkete çevirdi. Dükkan büyüdü, semt değişti, mallar farklılaştı. Çünkü mal sahibi kâr eden işletmeyi 2 yıl sonra satma niyetinde. 
 
ANCAK mütevazı marketin müdürü, bu gelişmeyi ve büyümeyi kendi kararlarıyla yapıyorken, bir anda inisiyatifi kaybetti. Mal sahibi vitrine sürekli kaliteli ve satışı kolay mallar koydu. Oysa ki müdür beyin 3 ay öncesine kadar bildiği müstahsiller vardı. Ürünler oradan ‘müdür beyin istekleriyle’ alınmaktaydı. Şimdi söz sahibi, mal sahibi! 
 
BAŞAKŞEHİR bunun enfeksiyonlarını pek yaşayacak! Dün gece snopsislerini gördük çokça. Yani Eski Başakşehir ile Yeni Başakşehir’in maç içinde rakibe karşı ayrı-ayrı maçları olacak. Bazen Avcı’yı temsil eden gelenek, bazen yönetimi temsil eden ‘gelecek’ oynayacak sahada.
 
İLK 15 dakika bildiğin gözüne ışık tutulmuş tavşan gibiydik! Net üstündü Brugge! Alanları doğru kapattılar, ekibimizi hapsettiler; kımıldayamadık! İlk golü orjinal stopersizlikten yedik! Hocanın sezon başı planlamasında bulunan Egemen halen sakat, Bekir takımdan ayrıldı, Chedjou sakatlandı, yeni alınan Da Costa hazır değil henüz. Ve Attamah ile çıkıyorsun maça; şoktan bir gol 1-0... Bir duran top Volkan’ın hatası 2-0.. Ve sonrasında neredeyse 60 dakika oyunda kurulan tahakküm! 1.  ve 3. gol Eski Başakşehir’den, 2.’si yenisinden! Muhteşem bir oyun harika bir geri dönüş! 78’de bir saçma duran top golü daha!
 
TURA BİZ YAKINIZ
 
DEPLASMANDA 3 gol muhteşem, geri dönüş de harika. Çıkana kadar Emre, şapka çıkartılası! Mossoro adeta turu getirdi. Adebayor’un 15-45 arası oyunu mutluluk verici. Elia’nın özgüveni, Edin’in devam edişi ümitvar! Tur İstanbul’da geçilmeye yakın. Hocanın elinde derinliği ve kalitesi yüksek bir kadro var, erken form tutacakları da aşikâr. Lige iyi gireceklerdir. Ancak yine de maçın yıldızlarından Emre’nin 80, Mossoro’nun 83, Adebayor’un 84’lü olduğunu unutmamalı.