28 Temmuz 2017 Cuma


ALPER Potuk’un kariyer maçı, Mathieu Valbuena’nın ‘hoş geldim 90 dakikası’... Maçı (bence gelen turu) 2 oyuncu üzerinden konuşmak mümkün. Çünkü Aykut Kocaman’dan hepimizin beklediği ‘işler orta saha’ meselesinin çözümü bu 2 oyuncudan geldi. Serdar Ali Çelikler’in kulakları çınlasın ‘takımı sinamekilikten kurtaracak’ oyunun kahramanları dün gece itibariyle Alper ile Valbuena’ydı. 
 
İKİ 8 numarası vardı adeta. Oyunun her iki yönünü de çok iyi oynadılar. Şarkıcı Teoman’ın çektiği Balans ve Manevra’yı adeta oynadılar. Takımı balans edip, tüm manevralarda baş aktörlerdi. Kuşkusuz bir golcü ile daha iyi ‘ön bağlantıları’ kurabilirlerdi. Ahmethan doğal olarak yetersiz kaldı. 
 
F.BAHÇE, ilk 10 dakika iyiydi, sonra golü yiyip 20 dakika bocalasa da doğru dakikalarda bulduğu gollerle (bence) turu aldı. Aykut hocanın boynunda ‘hmmm oyununu geliştirdi mi bakalım?’ türünde bir demokles kılıcı var. Dün gece iki oyuncuyla bu yöndeki niyetini ve gelişimini bize gösterdi. Şimdi iyi bir golcüyle, Dirar’ın katılımıyla güçlü bir değişim iradesi gerekiyor. Hoca iyi yolda, takım da!
 
YEŞİL FORMA OLMAZ!
 
ÖTE yandan şu yeşil forma meselesine değinelim. Arkadaşlar.. Kabul ediyorum, endüstriyel futbol, satış, gelir vs... Ancak F.Bahçe sarı-laciverttir; çubukludur. Sezonun ilk resmi maçına yeşil forma ile çıkılmaz. Ben sahada F.Bahçe’yi görmek istiyorum. Yeşil bu takımın rengi değil. İç sahadaki x bir maçta giy de; ilk resmi karşılaşmada yapma bunu! Galibiyet hatırası sarı-lacivert çubuklu kalsın!