03 Ağustos 2017 Perşembe


LİTERATÜRÜMÜZE ‘Köy Takımı’ çağrışımları yaptırarak geçen, Beşiktaş’ı elerken asla böyle bir kültüre sahip olmadığı görülen Club Brugge’ün bugünkü seviyesi 3 yıl önceki gibi değil. Ancak Başakşehir, öyle sersem etti ki, kaliten varsa da tebarüz edemez böyle ortamlarda. 
 
İLK yarı belki 3-5 dakika oyunu verdik; kalanında sahadan sildik rakibi. 2.yarı daha boş viteste oyunla tur geldi. Eski Arsenal personeli tarafından atılan ilk gol Premier Lig seviyesindeydi. Clichy, Adebayor gibi oyuncular takıma ne kadar kalite kattılar; sahadan fışkırıyor. 
 
TRANSFERLE TETİKLEDİ
 
İKİNCİ goldeki Vişça performansını ise şöyle okumalı; “Avcı, geçen yıl Doka’yı ateşlemek için Cengiz Ünder’i almıştı; Cengiz vurdu geçti. Bu yıl da hafif düşen Vişça’yı Tunay ve Kerim ile tetikledi.” 
 
EDIN’İN dersini edindiğini, mesajı aldığını görüyoruz! Çünkü Yeni Başakşehir’de adınızın ne olduğu önemli değil. Her formaya neredeyse ‘milli seviyede’ 2-3 aday var. 
 
MİLLİ seviye demişken. Yeni hocamız Mircea Lucescu, 2000-01 G.Saray’ından öğrencisi Emre’yi Ukrayna maçına çağırır mı? Ne dersiniz? Çağırdığı takdirde kaptanlık da onun olmaz mı? 37.yaşını bitirmeye 1 ay kala, bu performansıyla (yine şiir gibiydi), ülkenin yetiştirdiği en büyük orta saha olarak bunu hak etmedi mi?