15 Ağustos 2017 Salı


PAZARTESİ 21.45’e rağmen neredeyse dolu tribünler önünde motivasyonu yüksek biçimde maça başlayan G.Saray, oyunun ilk bölümünü domine etti. Başta üretken orta sahası ve Gomis bağlantısının doğru sağlanması, ilk yarının ev sahibi ekibin lehine dönmesini sağladı. Öyle ki Tolga bile iş yapar göründü. Kuşkusuz Belhanda ve Ndiaye ikilisinin merkezdeki mahareti maçın kopmasına sebep oldu. Ceza alanında, kutuda keyif yaptı Cimbom! Tribün desteğiyle 2. yarıda mutlu oldu, mutlu etti. 
 
MESELE net! Bu takımın kaliteye ihtiyacı vardı ve o kalite transferler ile bu takıma nakşedilmiş durumda. Günlerdir anlatmaya gayret ediyorum; TÜRKİYE’NİN TEK TEK EN KALİTELİ OYUNCULARI G.SARAY’DA... Bu vizyonu taşıyabilecek bir hoca olduğu takdirde, şampiyonluğun en güçlü adayı sarı-kırmızılılar olur. Kayseri önündeki şıkırtılı galibiyete rağmen, bu hoca Tudor değil. Devrimleri, hele de bu tip kalıcı olması beklenen devrimleri daha özel hocalar yapabilir.
 
MAICON ÖZEL BİR ADAM
 
G.SARAY kadrosunda dün görüldü ki gerek Belhanda, gerek N’Diaye, gerek Gomis iç sahada 17 maçın en az 12-13’ünü gerek tek başına gerek kolektif olarak alabilirler. Bu kaliteler Türkiye standardının üzerinde. Fernando ve Mariano katkılarını inkar etmemeli. Maicon çok özel bir adam. Ancak G.Saray’ın kanına işlemiş yan toptan gol yeme sevdasına o da ortak oldu. Bir takım en az 4 senedir bu kangreni 4 hoca ve tonla savunmacıyla çözemiyorsa yine başına türlü dertler alır.
 
BİR eşik aşıldı. Hoca için de yönetim için de bir nefes alma zamanı şimdi. Osmanlı önünde de G.Saray’ın kazanacağını bugünden belirtebilirim. Tudor, hatta yönetim her 90 dakikaya giyotinle çıkıyorlar. Dün gece inmedi boyunlarına!