Mehmet Ayan Rakip eski Başakşehir’di
15 Eylül 2017 Cuma


MAÇA olağanüstü bir baskı ile başladı Başakşehir. Klasik etkinlik alanlarını kullandı. Merkezde Mossoro, kenarlarda Visca ve Elia ile topu efektif oynamaya çalıştılar. Emmanuel Adebayor, bu çabalara katkı sundu. 
 
RAKİP ilk kez kalemizi 12. dakikada yokladı. 15. dakikadan sonra etkinliğimizi yitirdik. Ludogorets, top bizdeyken çok doğru savunma disiplini gösterdi. Kendilerindeyken de bilhassa Lukoki’yle etkili oldular. 1-2 pozisyonda kaleci Volkan’ı zorladılar. 
 
İYİ başladığımız ilk yarıya sıkıntılı bir oyunla son verdik. 2. yarı ilk yarıdan daha derli toplu bir futbol oynandı. 
 
49. dakikada iki takım da art arda golleri kaçırdılar. Orada maç kırıldı. Bizim adımıza da onların adına da! Emre atsa maç başka bir yere gidecek, onlarınki gol olsa bizim adımıza sıkıntı olacaktı. Sonrasında maç yine iki takıma da geldi, gitti. 75’ten sonraysa şıkıştı. 
 
KOPARTAMADILAR
 
ABDULLAH hoca, sadece ilk yarınının bazı dakikalarında etkili olabilen Adebayor’u çıkarttı. Mevlüt Erdinç ile daha orta sahalaşmış bir hücum hattı oluşturup topu biraz daha yere indirmek istedi. Niyeti hayata geçmedi. Bu kapsamda Napoleoni ve Kerim Frei değişiklikleri işe yaramadı. 
 
ÇABALAMADILAR diyemem ancak dün ‘kopartan’ bir Başakşehir takımı göremedik! Bunda biraz da ‘3 yıl önceki İBFK’yı’ karşılarında görmelerinin etkisi vardı. Ludogorets, bilhassa geçiş oyunlarında bize neoBaşakşehir’i anımsattı. 
 
NETİCEDE kazanabilirdik, olmadı. Kaybedebilirdik; grup statüsünde 1 puan kazanç. Çünkü rakip de 3 alamadı. Kuşkusuz değerlendirmesi hoca tarafından iyi yapılacaktır, 2 puan kaybın!