Mehmet Ayan Oyun Beşiktaş’ın maç F.Bahçe’nin
24 Eylül 2017 Pazar


F.BAHÇE’NİN penaltısı: Doğru…
Q7 kırmızı kart: Doğru…
Neto kırmızı kart: Doğru…
İlk 45 dakika harika bir Ali Palabıyık performansı…
2. yarı…
Negredo golünün iptali (Cem Satman kararı): Yanlış…
Hasan Ali’nin Cenk’e basması, net penaltı: Yanlış karar!
Atiba’nın sarı kartı ve sonrasında verilen penaltı: Doğru…
İsmail’in atılması: Doğru…
Şenol Güneş’in atılması: Doğru.. 
(Ekrandan gördük, hakeme küfür var)
 
22 kişi başlayan ve 18 kişi biten maçta heyecan, tempo, adrenalin, gerginlik, çirkinlik.. Tonla hatanın yanında birçok da güzellik görmek mümkündü. İyiliklerine sağlık, kötülüklerine bir son artık diyelim…
 
BEŞİKTAŞ maça beklediğimden hücumcu, F.Bahçe olması gerekenden etkili başladı. Penaltıya kadar Beşiktaş bir tık önde bile olsa, F.Bahçe ‘klasik Kocaman futbolu’ oynamıyordu. Ekici ile hareketlendirdiği orta alanından kanatların desteğiyle doğru çıkışlar yapabiliyordu. Beşiktaş’ın da derdi, kendi topunu oynayabilmekti.
 
GOLE kadar başabaş, golden sonra (Ozan’ın bir pozisyonu dışında) Beşiktaş’ın iki net pozisyonuyla birlikte tamamen Beşiktaş’ın oyunu vardı sahada. Q7 atılınca avantaj F.Bahçe’ye geçti dedikten kısa bir süre sonra sayısal beraberlik çıktı ortaya. 
 
UNUTULMAYACAK BİR MAÇ
 
İKİNCİ yarı oyun tamamen Beşiktaş’ındı. Rakip sahaya yıktı da yıktı maçı… F.Bahçe hem geri çekildi, hem de Beşiktaş onu arkaya itti. Pozisyonlar da buldu siyah-beyazlılar. Ozan’ın akıllardan çıkmayacak pozisyonu hariç, F.Bahçe nadiren kaleye gittiği ataklardan birinde penaltı geldi; maç da orada koptu. Sonrası 2-1  ve yine sonlara doğru bol heyecan…
 
HER şeyiyle hatırlanacak, futbol dışı konuşması bol bir haftaya bizi hazırlayan bu derbi sonrasında lig F.Bahçe için yine yeniden başladı.