04 Kasım 2017 Cumartesi


KADROLARI aldığımızda basın tribünü aynı soruyu sordu… “Hoca yine kumar mı oynadı?” G.Birliği türünde bir takıma 2 forvet elbet kabil! Ancak takımın işletim sistemini bu kadar yapboza çevirmek, 3’lü 4’lü fanteziler, bir yerden sonra ‘oturmamışlık’ getiriyor. O da en azından beni ‘Burası G.Saray, deneme yanılma dershanesi değil!’ fikrine itiyor!
 
Alkaralar önünde yaparsın bunu tamam; ama Bozbaykuşlar, Kartallar önünde yapamayacaksın. O zaman da takımın bir ‘oyunu’ olmuyor! Maçı 4’e ayırmalı…
 
1-) İlk 7 dakika G.Saray baskısı ve golü
2-) 7 ile 43 arası oyuna Serdar Özkan vasıtasıyla G.Birliği’nin ortak olması…
3-) 43’te Maicon ile maçın kırılması…
4-) 46’da Gomis’in golüyle maçın şova dönüşü…
 
DEVREDEN ÇIKTILAR!
 
HAKKINI yemeyelim Serdar ile 30 dakika kadar akan bir oyunla direndi Gençler. Maç bir ara Mariano-Serdar ataklarından müteşekkil hale büründü. Baskıyı yediğinde sete geçemeyen G.Saray, Gomis’e uzun oynadı. İlk goldeki gibi Gomis duvar olup Eren ve kanatlara asist yapma niyetindeydi; 1 kez olabildi.
 
43’TE gelen Maicon golüyle maç G.Saray’ın oldu. G.Birliği devreden çıktı. 46’da Gomis maçı bitirdi,
50’de Tolga, 81’de Gomis ile maç 5’e gitti.. Maicon ve Mariano golleri kıymetli. Hem duran toplarda rakip size hep önlem almak zorunda kalıyor (Maicon), hem de sağ bekiniz Eboue’yi anımsatınca (Mariano) rakip sol ön onunla gelmek durumunda oluyor. Şampiyonluk adayı bir takımın hücumda bu denli bek ve stoper katkısı alması, gelecek adına pek ümit var!