11 Aralık 2017 Pazartesi


SAMET Hoca’nın maçı kazanması hiç önemli değil biliyor musunuz? Daha önemli yaptığı şu ki Mert Hakan Yandaş diye bir oyuncuyla tanıştırdı futbol kamuoyunu, 1994’lü! Yani genç menç değil, ancak hoca aslan gibi forma verdi; çocuk da nefis oynadı 77 dakika. Maçtan öte büyük kazanım budur. 
 
BAŞKA 1994’lü Emre Kılınç zaten takımın gediklilerinden artık. Oyuna sonradan giren 1992’li Hakan Bilgin de aldığı dakikalarda görevini yaptı. Bazen sadece maç kazanmazsınız. Samet Hoca gibi oyuncu da kazanırsınız. 
 
YANİ neymiş? Yabancı sınırı tartışmaları ‘oyuncu yetiştirilebilirse’ hele bir de şans verilirse manasız konuşmalar olarak kalabiliyormuş. Sivasspor kaybetse de aynı cümleleri yazacaktım.
 
BECERİKSİZLİK...
 
MAÇA gelince. Sivasspor iyi bir savunma oyunuyla kazanmayı başardı. İlk yarıda topu alıp oyunu alamayan Başakşehir, ikinci yarıda hem topu hem oyunu aldı ama maçı alamadı. Başakşehir’in kredilerinin içinde bir kayıptı bu maç. Gerçi beklentim beraberlik yönündeydi ama son vuruşlarda bu kadar beceriksiz olacaklarını tahmin edemedim.
 
ABDULLAH Hoca kulübeyi ve sahayı çok doğru yönetti. Elindeki tüm malzemeyi kullandı; sonuç gelmedi. Samet Hoca ise rakibin işletim sistemi olan Mahmut-Emre eksenini çok doğru kapattığı için diğer savunma setlerini de doğru oynayan bir ekip ortaya çıkmış oldu. 
 
BAŞAKŞEHİR ligin en iyi top oynayan iki ekibinden biri. Ancak bugün 26. resmi maçlarına çıktılar. Avrupa’nın en yaşlı liginin en yaşlı takımı olması nedeniyle bu tip durumlarda zorlanacakları kesin. Şampiyonluk yarışındaki en büyük hadnikapları da bu...