25 Aralık 2017 Pazartesi


EŞİKTAŞ, F.Bahçe, Trabzonspor puan kaybetmişken liderliğini pekiştirmek için sahaya çıkan Başakşehir bilhassa ilk yarı bildiğini oynadı. Çünkü Abdullah Avcı’nın takımı giderek ‘Türkiye’nin en iyi set oynayan’ takımı haline bürünüyor. Sürekli çalıştıkları için bir yerden sonra alışkanlık haline dönüşüyor yaptıkları. Gol de ‘o set çalışmalarının’ ürünü! Sonrasında da oyun Başakşehir’de kaldı. İlk yarı biteyazarken gelen gol ikinci yarı belki de hocanın tüm planlarını değiştirdi. Maçın başındaki açıklamasında rakibin geçiş oyunlarında Türkiye’nin en iyi takımlarından biri olduğunun altını çizmişti. Yani 2.yarıda 1-0 önde olsan başka oyun, 1-1 olunca başka oyun!
 
TEMEL stoperin de yok. Dengeli oynamalısın. Bunun sıkıntısını yaşadı bir parça Başakşehir! Oyun olarak dövdüğün rakibine pozisyon üstünlüğü sağlasan da skor üstünlüğü elde edemedin! Taa ki Kerim’in ortasında Mossoro’nun harika kafa vuruşuna kadar. 
 
YERİ ZOR DOLAR!
 
AVCI’NIN gelecek yıllara dönük en büyük derdi bir Mossoro bulamamak. Oyun sisteminde öyle önemli ki.. Onu plase edecek oyuncu arayışına şimdiden girdiğini biliyorum. Orta saha oyuncusuysan böyle oynayacaksın. Seti de biliyor, araya koşuyu da dikine koşuyu da asisti de golü de! Hocasının onu gol sonrası sırtına alması boşa değil! 
 
SÖZÜN özü iki takım arası sıklet farkı vardı. Hakkı olan kazandı. Kasımpaşa’nın düşeceğini sanmıyorum. İki üç takviye ile ligin şaşırtan takımlarından biri olmayı sürdürür. Başakşehir ise şaşırtmıyor. Büyülemeye devam ediyor. Sonuna kadar yarışın içinde olacaklardır. Sadece değişmediler; geliştiler, dönüştüler. Antrenör takımı olma konusunda tarih yazıyorlar. Masal sürüyor.