Mehmet Ayan Türkiye'nin transferi olamaz!
14 Ocak 2018 Pazar


MEDİPOL Başakşehir transferi, ‘Türkiye’nin transferi’ diye açıkladı. Asla olamaz. Milli Takım hocasıyla ego savaşına giren, babası yaşındaki gazeteciye vuran; bunu bir daha yaparım diyen kişi ancak onu alanların transferi olur. Üzerinde ‘Türkiye Mutabakatı’ sağlanamaz! Bu transferi 3’e ayırmalı. Mali, idari, teknik.
 
MALİ boyutunda IBFK organizasyonunun parası var ki yapabiliyor. İşin ‘Kamu kaynağı’ kısmını sorgulamak için 2014 öncesine gitmeli. İBB nasıl IBFK oldu? sorusunun yanıtını ararken ‘Kamu kaynakları nasıl oraya aktarıldı?’ şüphesini haklı olarak duyabiliriz. 2014 sonrası için burası artık 7 kişinin ortak olduğu bir şirket! 
 
İdari kısımda ise Göksel Bey, Emre, Abdullah Hoca, Mustafa Eröğüt gibi Arda’yı evin büyük oğlu hissettirecek unsurlar varsa bu kulüpte Arda’nın kendini iyi hissetmesi mümkün olabilir. Ama dokuya uyum sağlama görevi Arda’nın. Çıkıntılıklarından arınmalı. 
 
Teknik anlamda Abdullah Hoca’nın ona 4 haftadan önce 11’de şans vereceğini sanmıyorum. Hoca iki 10 numaralı sisteme geçeceğim diyor. Arda’nın forması iki 10 numaradan biri olabilir. Ya da soldaki Elia/Kerim ikilisinden birinden formayı almak zorunda.