28 Ocak 2018 Pazar


ÖNCE taraftarların marifet saydığı ‘oyuncuyu maç sırasında ıslıklama saçmalığına’ değinmeli. Bu tavırdan olumlu sonuç alındığı vak’i değil! En fazla, kenardaki hoca ‘oyuncunun meslek onurunu düşündüğü, atmosferin de temizlenmesi için’ onu dışarı alabilir. Fatih hocaya bunlar vız gelir, tırıs gider! F.Bahçe’de de oluyor, yapmayın, kimseye faydası yok.
 
G.SARAY istediği gibi başlayamadı. Omurgadaki 3 isim (Fernando, Ndiaye ve Gomis) olmayınca sezon başından beri oynanan oyun, hele de başka hocayla, iç sahada bile oynanmıyor. Umar ve Serdar ile hızlı çıkacağı bilinen rakibe karşı zihinde önlemler paketi devreye girince ritim istendiği gibi olmadı. Musa-Mehmet gibi iki önemli oyuncuyla Selçuk-Tolga-Feghouli’ye öne oynamak adına yeterince alan bırakılmadı. Bunlardan kaçan Tolga, 2-3 ara pas ile hücumda üstünlük kurmaya yardım etti. Bir de boş kaleye ayağını uzatamadı. O pozisyonların yıldızı ise Rodrigues idi. Her atakta katkısı vardı. (2. golde de)
 
BAŞKA SORUM YOK! 
 
UMAR ve Serdar, G.Saray’a bilhassa ilk yarı zor anlar yaşattılar. Devreye Denayer sıkça girdi. 37’deki gol oyun vitesinin artmasına katkı vermedi. Ne kalan 8 dakika, ne 2. yarı G.Saray hiçbir 15 dakika üst üste oyunu alamadı. Hoca, 2. yarıya ‘Top daha çok hücumda kalsın, sonucu da erkenden alalım’ öngörüsüyle Belhanda’yı alsa da oyun hükümranlığını hiç alamadı. Osmanlı’nın iyi oyun planına karşı sorunu, kaleyi bulamaması. Kaleyi bulan ilk şutu 70’te bulmaları atakları olumlu sonlandırmaları konusunda zaafları…
 
G.SARAY kazandı. 4 ay maaşı geciken, 2. hocaları ve 2. yönetimiyle çalışan, önemli bir arkadaşlarının takımdan gittiği ‘yeni!’ oyuncu grubunun son 15 maça iddialı girmesi kıymetli kazanım. İyi mi oynadı? Hayır! Fark daha fazla olur muydu? Kesin.. Karce nefisti! Osmanlı puan alabilir miydi? En az %49 şansı vardı bunun için. Sonuç; N’Diaye satılacak, oyuncu maaşı ödenecek! Başka sorum yok!