Mehmet Ayan Maç Konya’nın olmalıydı...
05 Şubat 2018 Pazartesi


SEZONUN en kötü Başakşehir’ini izledik. Karabük ve Sivas deplasmanlarında bile bu denli mahkum oynamadılar. Adebayor golü dışında rakip kaleye neredeyse gidemediler. Konya 1 puandan fazlasını hak etti. Çünkü dersine iyi çalışmıştı Şifo hoca... Kalecisiyle bile topu oyuna sokma niteliğine haiz rakibine 3. bölgede baskı uygulayınca Başakşehir oyuna giremedi. 25 dakika kımıldayamadılar. Kafalarını kaldıramadılar. 
 
KONYA 4-5 gol pozisyonu da buldu. Beceri ve Jahovic ile henüz oluşmayan uyum gibi nedenlerle gol atamadılar. 25’lerde oyuna merhaba diyen Başakşehir’in  Emre-Adebayor ortaklığındaki golle sahadaki varlığına aydık!
 
HÜKMETMELERİ LAZIM
 
2. yarıda da durum değişmedi. Konya yine baskıyla başladı. İlk yarıdaki kadar net pozisyonlar bulamadılar ancak sürekli aradılar. Abdullah hoca, 60’larda Arda’yı oyuna alıp ileride top tutmayı, baskıyı kırmayı denedi. Orada da başarılı olamadılar. Sonlara doğru iyice geri çekildiler. Bir yerleşim hatası golü getirdi, 2 puan gitti. Savunmadan aklı başında çıkışla orta saha, hatta 3. bölgeye top atamadıktan sonra Başakşehir’in akışta kalması güçleşiyor. Tabii bunu da Konya yaptı.
 
OYUNUN hakkı beraberlikti diyemeyeceğim. Konyaspor galibiyeti hak etti. Başakşehir, oyunu alamadığı hiçbir maçta başarılı olamıyor. Oyuna hükmetmeleri gerek, oyunlarını oynayamadıklarında kazanmaları güç.
 
DAHA ETO’O GELECEK
 
KONYA’YA gelince... Mehmet hocanın bu takımına Eto’o gelecek. Orkan tam adapte olacak. Kalanlar forma için kendilerini daha da motive edecekler. Peşi sıra üst sıralardaki takımlarla oynadılar, 6 puanlık maçları yavaş-yavaş başlayacak.
 
SON not da Skubic’e... Aykut Kocaman 170 bin Euro’ya transfer etmişti. Ülkenin oyunun her iki yönünü de becerebilen sayılı beklerinden. Mehmet Özdilek’in en büyük silahlarından biri. Sürekli tehdit oluşturuyor rakiplere...