12 Şubat 2018 Pazartesi


AYKUT hocaya geçen hafta deseydik ki ‘Başakşehir’den hangi 3 oyuncu oynamasın?’ vereceği yanıt Emre, Mossoro ve Eprianu olurdu. Çünkü Başakşehir’in Adebayor’u üstün kılan hücum anlayışının dip dalgası bu üç oyuncunun 1. bölgeden oluşturduğu soldan başlayan hat... 
 
EMRE cezalı, Mossoro sakattı. Eprianu’nun cumartesi gecesi hastalanması ev sahibine tuz biber, F.Bahçe’ye bal börek oldu. Geriden kurulamayan oyun, Başakşehir’in kolunu kanadını kırdı. Çünkü 4. yılda Abdullah hocanın takımı getirdiği nokta şu ki ‘bu takım pasla çıkacak. Dan-dun vurmayacak.’ Bu anlayışın 3 silahşörsüz bedeli F.Bahçe’nin çarçabuk işi çözmesi oldu. İlk 20 dakika 3 olabilirdi. Mahmut da takım savunmasına yeterli desteği vermedi, sarı-lacivertliler orta sahadaki gücünü de gayet ekonomik kullandı. Zaten bireysel hata olmadan bu takıma gol atmak güç! Aykut hocanın kuşkusuz planlarında Başakşehir’i önde basıp etkisiz hale getirmek vardı ancak 3 eksikle işi kolaylaştı. 
 
NET! NET! NET!
 
GULIANO’NUN dönüşü muhteşem oldu. Brezilya Milli Takımı’nda olmayı kafaya takmış belli ki! Takım oyunu kadar, kendi oyununu da; yaratıcı yönünü de ortaya koydu. M.Topal da yararlandı bundan, maçın yarısını adeta 8 numara gibi oynadı. Aklı hep ilerideydi. Fernandao’nun F.Bahçe’deki kariyer maçıydı. Defans 4’lüsü hiç sakarlık yapmadı. Arda’nın joggingleriyle Clichy’yi yalnızlaştırdığı sağda Dirar ve Isla etkili oldu. 
 
MAÇI F.Bahçe kazandı net! Hakkıyla aldı net! Şampiyonluk yarışında yelkenini doldurdu net! Bu takım derbi ve büyük maçların takımı net! Başakşehir’in önünde kritik Trabzon deplasmanı var. Eksikler dönerse maçta ve ligde iddiaları sürer. Orada kayıpsa dün bozulan moralleri sıfırlar. Derman hocadadır. Ancak dün Arda’ya neden o kadar sabretti anlayamadık. Sahanın en kötüsüydü, hocanın yanı da alternatif doluydu. Dünün galibi yse Aykut hocadır. Yürekten kutlamalı onu da..