13 Şubat 2018 Salı


SEZONUN ilk yarısında Igor Tudor’lu G.Saray’ın ideal 11’inin 5 oyuncusu çeşitli sebeplerle sahada yoktu. Muslera, Mariano, Fernando, N’Diaye ve Tolga’nın olmadığı sarı-kırmızılı ekip, düşme tehlikesi yüksek rakibi önünde her hattıyla harika bir 45 dakika oynadı. Klasik Fatih Terim takımı, gücü sınırlı rakibi önünde oynadıkça zevk aldı; zevk aldıkça goller buldu. Gomis, bu ülkede mevcudun en iyilerinin başında geldiğini kanıtladı. Belhanda ‘Hocam iç sahada ve rakibin üzerine yıkılan oyunlarda ben buradayım!’ mesajını güçlü şekilde verdi. Garry Rodrigues ve Sofiane Feghouli 2 bekin de katılımı ile kanatları olumlu kullandı.

MAÇIN hareketi ise 2. gol öncesi Garry’nin olağanüstü sprinti ve sonrasındaki asisti oldu. Donk-Selçuk orta sahası iyi işledi. Sofiane sadece kanadı iyi kullanmakla kalmadı; yakın dönemde oynadığı orta bölgeye hep attı kendini. İlk yarıda 3-0 olduktan sonra, soğuk havaya rağmen tribünleri dolduran 34 bin kişi farkın açılmasını beklerken durgun bir G.Saray izledi ikinci 45’te! 
 
ÇALIŞAN FORMAYI ALIR
 
KISACASI ev sahibi, bir 45’likle yetindi! Fatih Terim maç önündeki açıklamasında ‘Sezonu 18-19 kişiyle tamamlayacağız, herkesten yararlanacağım’ derken adalet duygusuna da vurgu yaptı zannımca. Linnes tercihi ezber bozmaktan ziyade ‘İdmanda iyi çalışan formayı alır!’ kavramının altını çizmek demek. Kupa-Lig dengeli götürüyor kadroyu hoca. Önünde çetin bir yol olduğunun herkesten çok o farkında!