24 Şubat 2018 Cumartesi


BURSA, eli ayağı tutmayan hasta adam gibi başladı maça. 11’de golü yiyip sarsılmakla birlikte 38’de Ekong’un kırmızısına kadar hiç olmazsa savunmada direnebildiler. Kart ile maç bitti; 2-0’dan sonra 2. yarı formaliteye dönüştü. Bursa’nın durumu muhtemelen siz bu yazıyı okurken belirginleşmiş olur. Farktan ziyade bu mücadelesiz hal, camianın sabrını taşırmış olsa gerek. Le Guen’le yollar ayrılır. 
 
G.SARAY’A gelince.. Bilinen bir iç saha oyununu ‘büyük’ oynadı G.Saray. 2012 Terim takımından izleri ilk kez gördük 22 Aralık’tan bu yana! Gomis, Feghouli, Rodrigues önde nefes aldırmadı rakibe. Hatta Belhanda.. Ekong’u attıran oydu. Yani hem G.Saray, hem de Fatih Terim FITRAT’ına dönüş maçındaydı. Herkes Terim’in ‘önde baskı’ teoremini pratiğe dökmek için kendinden geçmiş vaziyetteydi. İç sahada Fatih hocalı G.Saray ezel ebed bunu oynar zaten.  
 
EKONOMİK OYNADILAR
 
DONK-Yasin, Selçuk-Eren değişiklikleri herkese mesaj! “3’le 4’le yetinmem, siz de yetinmeyin!” Belhanda’nın dönüşü merkezi toparladı. Dolayısıyla Gomis daha iyi işledi. Rodrigues, bu gidişle 2. N’Diaye olur. Böyle devam eder, biraz artarsa iyi bir paraya satılır. Farkın daha açılmamasının sebebi oyuncuların güçlerini ekonomik kullanması, bir takım beceriksizlikleri ve Akhisar kupa maçı olsa gerek.