02 Mart 2018 Cuma


ÜÇ kırmızıyla başlayalım. Alper Potuk’un kartı da, Q7’nin kartı da doğru. Portekizli taa pazar gününden karta meyyal, Alper ise ilk dakikadan teşneydi. Beşiktaş 11’e 10 oynamanın avantajını kullanamadı… 11 dakika 1 kişi fazla oynadı. Bu sırada hücuma dönük 2 değişiklik yaptı hoca. Her şey siyah-beyazlıların lehineydi. F.Bahçe şartlar aleyhindeyken maçı 2-1’e getirdi. 
 
BEŞİKTAŞ sonrasında kolaylayacağı yerde zorlandı. 3. kırmızı kart da yerinde. Çünkü kaşındı! Manasız sarı kart görmüştü, 2.’si için arandı ve kartını buldu. Uzatmalar dahil neredeyse 20 dakika takımı 9 kişi kaldı. 
 
İŞTE o zaman 2-2 geldi Talisca ile… Futbolu az konuşabildiğimiz mücadelede başından itibaren gerginlik hakimdi. Top oynandığı zamansa bildiğin İstanbul trafiği! Keşmekeş! Fırat hoca işin altından çok iyi kalktı. 3 kartının da doğruluğu iki takım oyuncu ve kamuoyu tarafından da kabul gördü. Sonlara doğru denize döküldüler! Beşiktaş hücum etmekten, Fenerbahçe ise savunma yapmaktan.
 
ÖYLE BİR KAOS VARDI Kİ!
 
İKİ İspanyol ile gelen iki golle dağınık nizam devam eden maçtaki kırılma Alper’in 2. sarı kartı oldu. Oraya kadar mesafelerin çabuk geçildiği yumuşak bir karşılaşma oynanmaktaydı. Orada ‘survivor’ başladı. Şener de attığı golle mücadeleyi daha da ilginç hale dönüştürdü. Şenol Güneş’in Q7 ve Babel hamleleri pazar günkü gibi kazanmayı hedefler nitelikteydi. Ancak öylesine büyük kaos ortamı vardı ki sonlara doğru kör dövüşe döndü maç.
 
ROMAN, Şener, Skrtel Beşiktaş hücumcularını çok iyi savundu. İkinci yarı Beşiktaş bir gol bulabildi ancak ötesi için çok şey yaptı. F.Bahçe de skoru korumak için. 
 
Pazar günkü taktikler, satrançlar dün yerini doğaçlamalara, tesadüflere bıraktı. Çatır çatır mücadele mi, çatur çutur bir karşılaşma mı? Bilemedim. Bildiğim 3 sorumsuzun takımlarına ettiği ihanet!