Mehmet Ayan Sinan’ın kariyer maçı
12 Mart 2018 Pazartesi


ŞİMDİ altın oldu. Birçok kez eleştirdiğim Sinan Gümüş’ün hakkını teslim ederek başlamalıyım. Bu kritik maçta, gergin ortamda, 2. yarı oyuna girip şahane 1 gol ve nefis 1 asistle oyuna hükmetmek skoru getirmek, şampiyonluğa inancı tazelemek herkesin yapacağı iş değil. Sinan, kariyer maçını oynadı. Güven tazeledi, formaya da talebini dilekçeyle arz etti ilgili makama. 
 
61. saniyede gelen gol sonrası, sarı-kırmızılılarda manasız bir panik havası ortaya çıktı. İlk yarı öteki iç saha maçları kadar oyun ve pozisyon bulurken, tribünün (ve Volkan Şen’in) ürettiği gerginlikle golü bulmakta zorlandı. Penaltı bile kaçtı! Sahi niye Selçuk kullanmadı penaltıyı? Volkan demişken... Kariyerinde Süper Lig şampiyonluğu ve 2 büyük takım bulunan bu milli oyuncunun mental gelişimini 31. yaşında tamamlayamadığını teşhis etmek acı verici! Takımına da maçın seyir zevkine de hakeme de zarar veriyor. 
 
‘ELİBELHANDA DİYEMEYİZ’
 
2. yarıda ilk yarıdan daha durgun başlangıcı vardı G.Saray’ın. Bir türlü ritmi bulamıyorlardı. Devreye Sinan girdi. Gomis’in kafasına nişanladı. Yetmedi nefis 1 golle maçı aldı. Yeteneği tamam; devamlılığı da gelirse tadından yenmez! Peki sırf o mu? Belhanda’yı da atlamayalım! Forvet arkası olmasına rağmen ‘ELİBELHANDA’ diyemeyiz. Çok mücadele ediyor. Pozisyona da giriyor, top da kapıyor. Sinirlenip sarı kart da görüyor. Maçın en iyi 2. adamıydı. Gomis’in notunu penaltıdan kırabiliriz. Yine de çok şık, çok klas bir sporcu. 2 tarafın da şikayetkar olacağını bile bile Halil hocanın iyi bir maç yönettiğini düşünüyorum. 
 
KONYA’YA gelince... Sergen hocanın eli değmiş belli. Ömer Ali, Jahoviç, Orkan yedek; Filipovic ile Ali Turan yok. Çıkan 11 ve oyun anlayışı takdire şayan. 9 haftalık serüvenleri çetin ama ligde kalmaları mümkün.