19 Mart 2018 Pazartesi


ABDULLAH Avcı’nın planı çok netti ve ilk yarıyı bu plan domine etti. Merkezi, yani Beşiktaş’ın işleyen demirini pas tutturmak istedi. Başarılı da oldu. Hem savundu hem de Emre’sizken hücum etti. Öyle ki diğer eksik Eprianu’nun yokluğu dahi hissedilmedi. 
 
ÇÜNKÜ Beşiktaş oraya gelemedi dahi! İlk yarıdaki tanınmaz Beşiktaş’ta ayakta kalan tek oyuncu Ryan Babel idi. Rakipte ise bir Adebayor vardı ki... 84 doğumlu bu adamın yaptıkları, profesyonelliği, emeği, arzusu, takımdaşlığı.. 
 
BU tip oyuncularla (Eto’o, CR7, Messi) ilgili hep şunu sorarım: “Hayatta neye ihtiyaçları var?” 
 
CEVAP hiçbir şeye! Ama oynamaya ama kendiyle yarışmaya ama bir kez daha başarmaya.. 
 
MAÇIN adamı Adebayor’du. Elia da attığı gol dışında çıkana kadar iyi bir performans sergiledi. İkinci yarıda doğal olarak Beşiktaş baskılı başladı. Ancak şut denemeleri dışında kaleye inemediler doğru dürüst! 33 dakika 1 kişi fazla da oynasalar barajı aşamadılar! Ligde sadece 4 kez 11’e çıkan Da Costa ile sakarlığı ile bilinen orjinal stoper olmayan Attamah’lı merkezi aşamadılar. 
 
OLMADI BUNLAR!
 
BAŞAKŞEHİR direndi kazandı. Zirvenin şekli yine değişti. Beşiktaş maç başında çoğumuzca favori görülüyor, en azından ‘kaybetmezler’ deniliyordu. Şimdi kartlar yeniden karılıyor. Mağlubiyeti halinde ‘yarıştan kopar’ denilen Başakşehir, Beşiktaş’a karşı 2’li averajı ele geçirdi. İstanbul’un batısı tekrar şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı. Beşiktaş ise bugün o kadar kötüydü ki, bunun %50’si kadar daha iyi oynasa yine şansı az olur yarışta. Bu arada laf aramızda.. Lens ile Love için artık ‘olmadı bunlar’ diyebiliyoruz sanki!