03 Nisan 2018 Salı


BİRİ yedek kaleci 5 temel eksikle sahaya çıkan Kayserispor’un tutunması beklenemezdi. Karşılaşmanın hemen başında tablo daha da netleşti. 8.dakikadaki gol ile aslında mücadele erkenden bitti. Üçlü başlamaları, stoperlerinin uyumsuzluğu, orta saha dirençsizliği gibi futbol gerçeklerinin dışında psikolojik olarak da ‘çökük’ başladılar. 
 
İLK golde Roberto Soldado maharetine saygı duymakla birlikte ‘kalede deneyimsiz bir ismin olduğunu bilmek de’ vuruş güvenine etki edici faktörlerdi. Aatif’ın golünde de beceriye ilave olunan ‘şansımı deneyeyim’ duygusu skoru getirdi. 44. dakikada Roberto Soldado ile 2-1 umutları da bitti. İlk yarı Şener Özbayraklı ve Guiliano pozisyonları da farkı 5’e kadar çıkarabilirdi. 
 
KARŞILAŞMANIN 2. yarısında da tablo değişmedi. Sarı-lacivertliler Spor Toto Süper Lig’de 2017-18 sezonunun en rahat maçlarından birini oynadı. İyi mi oynadı? Rakibe bakarsak EVET! Ancak diri bir Kayseri’ye, eksiği olmayan bir Kayseri’ye yetecek bir oyun yoktu. Çünkü F.Bahçe ve hocası Aykut Kocaman yine kendi normallerindeydi. Sağ kanadı yine iyi kullandı, mekez orta saha helva kıvamındaki rakibi kımıldatmadı. 
 
MORALLER TAVAN
 
BU karşılaşma kesinlikle ölçü değil. Ancak sarı-lacivertlilerin önündeki 7 maçta sadece Demir Grup Sivasspor karşılaşmasında dirençle karşılaşacağını düşünüyorum. F.Bahçe kalan haftalarda 7’de 6 yaparsa beni şaşırtmaz! Bu noktadaki handikapı ise iç saha.. Yani Kadıköy. Evlerinde tribünle bir türlü bütünleşemiyorlar. Seçim atmosferi de cabası. Dün akşamki sonuç, maçın ürettiği eğlence yerli yerinde. Moral değerleri de üst seviyede olacaktır. Osmanlıspor maçında da galibiyet uzak değil.