15 Nisan 2018 Pazar


KEYİF verir vermez bilemem. Kamuoyu doğruları ile Aykut Kocaman gerçekleri örtüşmüyor. Her hafta bu kavga, doğru ile gerçeğin çatışması var F.Bahçe maçlarında. Kağıtta da sahada da (aralarında benim de bulunduğum) birçok kişi Kocaman normallerini anormal buluyor! Bizim doğrularımız onun gerçekleriyle örtüşmezken, bir kıyıdan da onun haklı olma hali karşısında bocalıyoruz. Futbolunu sıkıcı buluyoruz ancak bu takım  Beşiktaş’tan 2, Başakşehir’den 9 fazla atmış! 
 
BUGÜN ARTIK DAHA ÖNEMLİ
 
‘SAVUNMACI Aykut’ bu kadar golcü bir takıma nasıl hem savunma hem hücumu bu kadar iyi yaptırabiliyor şu sıra! 4 Mart’taki Akhisar maçından bu yana da ilk kez gol yedi F.Bahçe. Peki bu tartışmalar biter mi? Hayır! Bitmeyecek de. 5’te 5 yapmaya en yakın takım F.Bahçe olsa da bitmeyecek. Hoca, kendi gerçeklerinin doğruluğuna iman etmiş. Son 5 haftadır sonuç da alıyor. 
 
DÜN gecenin en kıymetli tarafı şu! Sivas’a gelene dek 56 golün 12’sini Guliano atmıştı. %21’lik skor, F.Bahçe’nin gol atma yöntemlerinin kısıtlılığını işaret etmekteydi. Sivas gol repertuarının çeşitlendiğini göstermesi açısından önemliydi. Oyuna Soldado klasını ilave etmek, işletim sistemine onu da dahil etmek, hatta ilk yarıda sistemi onun üzerine kurmak zenginlik alametiydi. Şener-Dirar sağdan, Aatıf-H.Ali soldan bindirdikçe Soldado kalitesini gösterme şansı buldu. 37’de 3. gol fırsatını değerlendirse krema olacaktı. İlk yarı iyi bir takım vardı. Sonucu aldıktan sonra rölantiye bağladı. 2. yarı Sivas’ın bir tık iyi olduğu ancak 1-2 pozisyonda tehditkar olabildiği 45 izledik. 
 
BUGÜNKÜ G.Saray-Başakşehir maçı şimdi dünden çok daha önemli F.Bahçe için!