16 Nisan 2018 Pazartesi


ABDULLAH Avcı, hazır olmayan Mossoro’yu ve sakat olan Napeloni’yi elbette oynatamazdı. Arda oynamak zorundaydı. Bu sebeple de Başakşehir 65 dakika kadar 10 kişi oynadı. Tribün Arda’yı baskıladı. Emre de benzer bir psikolojik baskıya uğrayınca Başakşehir merkezi üretemedi. Orası oyuna katılamayınca Adebayor’u da görmek mümkün olmadı. Hepten çöktü yani hücum planları. Abdullah hocanın pek sevdiği ve çok iyi oynattığı ‘Pencereler aralarına’ toplar gitmedi. Kenarda da ne Visca, ne Elia etkili oldu. 
 
ÇÜNKÜ önlerinde Yuto ile Mariano çok tehdit seviyesi yüksek isimlerdi. Nitekim Mariano harika bir golle maçı çözdü. Asıl çözücü kuşkusuz Fatih Terim! Bu maçın her şeyi hocaya yazar. Çünkü ezber bozdu. Ancak bu planla ve ders çalışılmış bir ezber bozmaydı. Maicon ağırdı ve Togo’lu onu perişan edebilirdi! (Bakınız geçen hafta 13. dakika Deniz pozisyonu) 
 
Merkezde de savunmaya yardımcı bir ikili ile, bu ikiliden Donk’un ayağına mahir yönlerini kullanma isteği! Gerçi Fernando ilk yarı pek katkılı olamadı ama 2. yarıda bir 8 performansı gördüğümüz anlar vardı. Her iki devrede de kanatları Sofian hariç iyi kullanan G.Saray merkezden bir gol buldu. 2. gol elle atılmış, hakem hatası! 
 
2. FİNAL BEŞİKTAŞ’LA
 
SONUÇTA G.Saray 4 takımı yine yeniden potaya soktu. G.Birliği maçıyla tükenen puan kaybı kredisi sonrası ilk final cepte! Şimdi ikinci final aynı yerde 14 gün sonra bu kez Beşiktaş’la!