21 Nisan 2018 Cumartesi


G.SARAY maçı sonrasında Başakşehir’de sallanma bekliyordum. Oyun olarak gerçekleşti, ancak skor bazında piyasaya yıldızlar çıktı. Arda, 1 gol 1 asistle sezon zirvesi yaparken, takımının şampiyonluk umutlarının son 4 haftaya taşınmasının önünü açtı. İlk goldeki asisti de, 2.golü de sadece G.Saray-Atletico-Barca hattında kendisine ödenen 53 milyon Euro’nun boşa olmadığını gösterdi. 
 
2 klas hareket maçı getirdi Başakşehir’e. Tıpkı ekürisi (abisi mi demeliydim acaba) Emre gibi, aklı sadece topta olduğu zaman başka bir keyif onu izlemek! İlk goldeki ve üçüncü goldeki asistin asistini performansıyla Visca’nın ‘öteki maçlardan bir tık gerideki’ hali bile Kayseri’yi çökertmeye yetti. Adebayor ise durdu-durdu 3.golün asistini yaptı, skorun artmasını sağladı.
 
MEMNUN DEĞİLDİR! 
 
ATILAN 3 golü ve 2-3 etkili şutu maç özetinden çıkarırsak Başakşehir’in oyunu öteki maçlardaki kadar domine ettiğini söylemek güç. Top onlarda mıydı? EVET! Ama Abdullah Hoca’ya sorsan oyundan memnun olmasa gerek! Kayseri ilk 15 dakikanın ardından delici ataklar yaptı, gol ile moralleri bozuldu. İkinci yarıda da gole kadar iyi, yiyene kadar etkiliydiler.
 
OYUN Başakşehir’in hakkıydı. Şampiyonluk için ciddi şansları halen var. Halen 74’e talipler ve fikstürleri buna uygun. Kayseri kırılma maçıydı. G.Saray üzeri burada  bir puan kaybı, işi terse döndürebilirdi. Deneyimli oyuncular burada ortaya çıkıyor. O tip bir geri gidişe izin vermediler, güldür-güldür oynamasalar da 3 puanı aldılar. Kayseri’nin ise UEFA umutları gün geçtikçe eriyor.