22 Nisan 2018 Pazar


KALEDE Muslera, ileride Sinan Gümüş! İpten aldılar G.Saray’ı. Şampiyonluk gelecekse bu iki oyuncunun böylesine kırılmaları yüksek bir maçtaki büyük performanslarıyla gelecek! Önce Aytemiz Alanyaspor... Güçleri nispetinde en az 1 puanı hak ettikleri karşılaşmadan  puansız ayrıldılar. Rakibin 2. ve 3. golü arasındaki dakikalardaki oyunları kayda ve takdire değer. Geçiş oyunlarındaki başarıları not edilmeli. Bunda 2.yarı ortaya çıkan Emre Akbaba performansının etkisi büyük. Bu oyun ligde kalır. Tabii sadece düne özel değilse. Peki ya G.Saray’ın oyunu? 
 
ŞAMPİYONLUK yolundaki en önemli rakip Beşiktaş maçı için asla ve kat’a yetmez! İştahla başlayıp peşi sıra 2 gol bulabilen ancak koruyamayan G.Saray, önümüzdeki 8 gün oyununu kesinlikli yükseltmeli. Bir futbol takımı sadece sağ bekinin eline bakamaz! Mariano üzerinden giden bir hücum aklıyla 1-2 sıçrarsın çekirge! O zaman kalecin Muslera ve seni 2.kez kurtaran Sinan’a da duacı kalırsın! 
 
NEDİR o Belhanda ve Feghouli’nin halleri. Golüne rağmen ‘ne zaman kötü giden bir karşılaşmada G.Saray’ın kurtarıcısı olacak Bafetimbi Gomis?’ 53. dakikada maçı koparma şansı ayağına gelen Gary, her adımda ‘Volkan Şen’e yaklaşıyor’ bilmem farkında mı? 
 
ÇARE FATİH TERİM
 
BU maçta ‘G.Saray iyi oynadı’ diyen taraflı bakıyordur; hayata da futbola da! 66-77 arasında 3 oyuncu oyuna sokan Terim’in 4 stoperle maçı tamamlaması akıl alır gibi değil! Galibiyet, bu yanlışları örtmez! Sinan’ın nefis golü ve Mariano’nun o golü başlatan nefis pası oyunu özetledi. Başkaca bir hücum planı yoktu ki sarı-kırmızıların! Maçın yıldızı Nando ise durup düşünecek herkes. Akhisar hezimeti sonrası, aslar da bunu oynuyorsa hem bir oynayama hem de bir oynatamama sorunu vardır. Hoca bunun sorumlusudur ve çözücüsü olmalıdır. Çare ondadır. Yoksa Beşiktaş, iç saha beyliğini yıkar G.Saray’ın. Şampiyonluk da uçar gider!