13 Mayıs 2018 Pazar


ŞAMPİYONLUĞA kaldı 135 dakika! Bu yanlış cümleyi bilerek kuruyorum. Sanırım G.Saraylı oyuncular devre arasında böyle düşündüler ki ikinci yarı cisimleri sahada, isimleri, ruhları ve oyunları dışarıdaydı. Halbuki harika başladılar maça. 31. saniyede Belhanda ile açılan perde Gomis ile devam edince 90 dakika sürecek sandık şampiyonluğun kostümlü provası! 
 
2-0’DAN sonra 3’e 4’e gidebilmesi mümkün olan maç, 46 sonrası azaba dönüştü. Kabul, Evkur Yeni Malatya pozisyon bulamıyordu ancak 77’ye kadar tehditkar oyununu sürdürdü. 10 kişi kalınca (sakatlıktan sebep) onlar da serdi postu. Bu saatten sonra futbolun doğruları değil, puan cetvelinin gerçekleri konuşur. Kimsenin umurunda olmaz 46-94 arası! 
 
G.SARAY kazandı ve 1 puana şampiyon. Herkes haklı olarak bununla ilgilenir! Ve elbette taraftar... Bu yıl bu takımın şampiyonluğuna en yüksek katkı yapan etkenlerden biri taraftar gücü... Oyunun içinde, rakibi baskılıyor, oyuncusunu/kulübesini diri tutuyor. Yine etkili, yine oyundaydı. Örneğin, şampiyonluktaki 3 rakibinden birinin iç saha taraftar ilişkisi düşünüldüğünde büyük avantaj! G.Saray bu gücü muhteşem kullanıyor, netice alıyor.
 
KIYMETLİ KOŞU...
 
BİR iki küçük not! Maçın adamı 2 asistle kesinlikle Garry! Ancak Belhanda’ya bir parantez açmalı. En iyi performanslarından birini sergiledi. 
 
Ozan Kabak... İlk kez Süper Lig maçına çıktı! İlk kez 2000 doğumlu bir oyuncunun oynaması hasebiyle de tarihe geçti Ozan! Orada küçük bir not! Ozan için tabela kalkarken orada numarası yazan Donk’un kenara koşuşuna dikkat. Genç oyuncu bir saniye daha fazla oynasın diye koştu kenara zannımca. Kıymetli geldi bana!