07 Temmuz 2018 Cumartesi


FRANSA için beklenenden kolay oldu her şey! Muhtemeldir ki Deschamps ilk 40 dakikanın dinginliğini tahmin etmiş; rakibine göre kuvvetli kulübesiyle belki 90, belki 120 dakika üzerine kurmuştu stratejisini. Ayrıca hepimizin yıllar sonra VAR ile birlikte hatırlayacağımız 2018 Alamet-i Farikası duran topları da tasarlamıştır. Hem hücumda hem savunmada neler yapabileceklerini çalışmış olduklarını tahmin ederim. Nitekim erken bir duran top çizdi kaderi.
 
MUSLERA, geliştirdiği takdirde dünyanın en iyilerinden biri olabileceği duran top handikapından ötürü maça damga vurdu. 3 dakika sonra Lloris, benzer pozisyonda inanılmaz bir kurtarış yaparak adeta takımını ipten aldı. Cimbomlu’nun ezeli zaafına çalışmış mıdır acaba Fransızlar!
 
KEŞKE ÖZENLİ OLSAK!
 
KALAN bölümde Cavani de olmayınca savunmayı iyi bilen Uruguay hücumda etkisiz kaldı. 61’de Muslera paraf attığı maça imza attı; damga vurdu. Orada maç bitti aslında. Çünkü kulübesi hiç yeterli değildi Tabarez’in maçı çevirmeye. Böylece çok da iyi oynamadığı; en azından Arjantin maçının yanına bile yaklaşamayacak futboluyla Fransa yarı finalist oldu. 
 
BİRKAÇ cümle de Martin Cacares için... Eski futbolcular Sedat Yeşilkaya ve Ali Cansun tarafından 800 bin Euro’ya Trabzonspor için Türkiye’ye 2 yıl önce getirilen oyuncuya sakat raporu verildi. Şu defansı sağlam Uruguay’ın iki kanadında da bek olarak oynadı. Dünkü maçta hücuma da katkılar verdi. Keşke diyorum şu sakatlık raporları falan biraz daha özenerek verirse. Baksana Trabzonspor halen savunmacılar arıyor. Daha özenli olunmalı!