06 Ağustos 2018 Pazartesi


ÖNCE 90 dakikayı hatta 45 artı 45’i değerlendirmeli. İlk 45’teki G.Saray’ın Devler Ligi’nde 1 puan alması mucize! 2. yarıdaki G.Saray ise 6 maçta belki 2 iç saha beraberliği alır. Takım kötü bile değildi ilk yarıda. Akhisar merkezden bulduğu atak neticesinde attığı golün ardından yer-yer çekilse de 3-4 golün benzeri açık alan pozisyonu yakaladı. Atsalar ilk yarı maç bitecek. G.Saray, Cüneyt hocanın VAR’a başvurduğu Rodriques pozisyonu haricinde tehlike dahi geliştiremedi. 
 
2. yarıda kenarları biraz daha etkili kullanan, Linnes ile Yuto’yu biraz daha oyuna sokan, iki savunmacı orta sahanın sonrasında Selçuk-Feghouli’nin merkeze gelmesiyle hareket kazanan G.Saray oyuna hakimiyetini kurdu. Fatih hocanın iki forvetle yansıttığı kazanma isteğiyle oyuncuların biraz daha kalitelerine yakın oynamaları maçı hiç olmazsa beraberliğe götürdü. Akhisar’ın da hakkını yemeyelim ki ‘stratejik geri çekildikleri’ dakikalar dışında oyunu asla çirkinleştirmedi. İlk yarı maç onların hakkıydı. Dakikalar geçtikçe oyundan düştüler. 
 
SAFET hoca; Soner, Muğdat gibi oyuncuların ayrıldığı Akhisar’a Manu, Larsson, Güray, Seleznyov, Lopez, Vrsaeviç gibi hızlı isimlerin katacağı enerjiyle (Bilal organizasyonunda) hücumda aktif bir anlayış kazandırmak istemiş. Defanstaki defoları sürmekle birlikte her lig maçında gol bulabilirler. Susiç’in tüm hocalık kariyeri de lezzeti oyunlarla geçti. 
 
BU NASIL ZEMİN?
 
PENALTIDA avantajlı/dezavantajlı takım yoktur, kim kazanmışsa biraz da beceriden ziyade hissiyat ve şansla kazanmıştır. Kazananı kupa için kutlarım. Zemini bu hale getirenleri önce Allah’a sonra TFF’ye havale ederim. 
 
Bu arada 69’da Terim’in Fernando/Yunus değişikliği zihninizin bir yerinde kalsın! Yok yok… Yunus için değil; o su gibi yolunu bulur zaten, bir maç önce bir maç sonra. Mevzu hoca… Bu değişiklik her yere mesaj da o sebepten diyorum. Bir kenarda kalsın, kayıtlara geçsin!