10 Ağustos 2018 Cuma


BAŞAKŞEHİR Futbol Kulübü projesi 500 bine yakın gencin 1.5 milyona varan nüfusun oluşturduğu bir bölgede futbola olan sempatiyi de arttırmaktı bi kıyıdan! 5.yılında kulüp iyi işler yaptı, gelişti. Ancak hizmet ettiği kuruluş amacında çok fazla yol aldığı söylenemez! 17 bin kişilik stada Premier Lig takımı geliyor ve en kabadayısı 5 bin taraftar! Bunun yanında Burnley’e ayrılan tribün dopdolu. Mesele futbolu sevmekse; biz yokuz. Çok açık!

MAÇA gelince... Burnley’in Premier Lig’de bu yetenek yoksunu oyunla kümede kalması mümkün değil. Tabii ki 9 Ağustos’taki durumla 4 hafta sonraki tablo aynı olmaz. Ancak bir Premier Lig takımının bu kadar hücumdan uzak olması çok görülen bir durum değil! Peki olumlu yanları? Harika bir alan ve parselasyon bilgisi, saygın bir pozisyon sadakati kültürü... 
 
BAŞAKŞEHİR’İN de yeteneğine rağmen aşamadığı buydu. Büyük ihtimalle maça ilişkin her rakamda temsilcimiz daha iyi çıkacak; okursunuz! Peki sonuç? Olmadı! Olamazdı! Santrforsuz oynadıkları için olamadı. Yekten söylemeli Başakşehir oyunu domine etti. Mert Günok 1 pozisyon yaşadı. Her alanda etkiliydik. 
 
7 Eylül’de 38’ini bitirecek Emre yine yeniden maestroydu; kusursuzdu. Vişça ve Çaiçara sağı etkili kullandı. Jojiç çok iyi bir oyuncu. Da Costa aklını futbola verdiği an ne kıymetli bir oyuncu olduğunu gösterdi. 
 
AVCI SABIRLIYMIŞ
 
CLICHY gecenin başarısızlarındandı. Ama hiçbir kötü oyuncu bir Bajiç etmedi; edemezdi. Kuşku yok ki Adebayor olabilmesini beklemiyoruz ondan. Ama şampiyonluk adayı bir takımın 9 numarası bu kadar kötü olamaz! Abdullah hocada da peygamber sabrı varmış! 88 dakika sabretti ona! Mevlüt’ü 18’e almamasını da anlamadım! Tur? Hiçbir  bitmiş değil. Onlardan daha yetenekli bir takımız! Şansımız var!